به گزارش برنا، مسعود امامی یگانه روز پنجشنبه در جلسه تشریح شیوه برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم در اردبیل افزود: مکان مورد استفاده تمامی هیات‌ها و محلات که متولی عزاداری هستند، نیز باید به تایید دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت برسد.

 وی بیان کرد: برای برگزاری آیین‌های عزاداری مکان‌های بزرگ ورزشی، مدارس ، فضاهای رو باز در اختیار هیات‌های مذهبی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه نحوه برگزاری عزاداری نیاز به وحدت رویه و انسجام بیشتری دارد، اظهارداشت: هدف ما برگزاری مراسم عزاداری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی است.

امامی یگانه با اشاره به شرایط خاص و ویژه مربوط به ویروس کرونا اضافه کرد: در رابطه با حفظ سلامت مردم با جدیت پیش خواهیم رفت، چرا که برخی از ناهماهنگی‌ها ممکن است موجب صدمات شود. 

وی گفت: مطابق دستورالعملی که ابلاغ شده ، مسوولیت اجرایی با سازمان تبلیغات اسلامی بوده، اما دستگاه‌ها با بسیج تمام توان خویش، آماده پشتیبانی، ارائه تیم‌های نظارت و تامین امکانات خودرویی  هستند.

فرماندار اردبیل افزود: هدف این است که طرح  هر خانه یک حسینیه  اجرا شده  ‌و مردم از طریق صدا و سیما  و رسانه‌ها به پیگیری برنامه‌های عزاداری بپردازند تا از ایجاد  تجمع جلوگیری شود.

وی افزود: طبق هماهنگی با صدا و سیما، مقرر  شده که برنامه‌های مرتبط با عزاداری صدا و سیما در ساعات مشخصی پخش و بازه زمانی برنامه‌های پخش شده نیز افزایش یابد. 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: