به گزارش خبرگزاری برنا یزد، "محسن صادقیان" معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد روز شنبه در نشست کمیته ویژه بررسی املاک دولتی یزد افزود: باید این املاک شناسایی و در صورت نیاز نسبت به اخذ سند آن اقدام و ملک های مازاد نیز برای فروش مشخص شوند.

 وی با بیان اینکه تا ماه آینده باید تکلیف ملک های دولتی در استان مشخص شود تصریح کرد:  کسری اعتبارات دستگاههای اجرایی استان براساس معرفی ملک های مازاد تخصیص داده خواهد شد.

وی در خصوص املاک دولتی نیز گفت: املاک مازاد باید برای فروش مورد ارزیابی قرار گیرد و در صورت نیاز نسبت به تغییر کاربری آن اقدام و ارزش افزوده آن نیز لحاظ شود..

"علی نمازی" مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد همچنین در این نشست با اشاره به سیاست دولت در خصوص فروش اموال مازاد گفت: سهم استان از محل فروش اموال مازاد غیرمنقول دولت در سالجاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان می باشد.

نمازی افزود: ۵۰ درصد این وجوه برای اجرای طرح های نیمه تمام عمرانی اختصاص می یابد و بقیه برای جبران کسری اعتبارات هزینه ای دستگاههای اجرایی هزینه می شود.

وی با بیان اینکه طبق دستوالعمل های جدید دولت دستگاههای دولتی باید کسری اعتبارات خود را از محل فروش و یا اجاره اموال مازاد غیرمنقول خود تامین کنند افزود: ثبت اموال در سامانه سادا یکی از شروط اصلی فروش اموال مازاد می باشد و در صورتیکه که نسبت به این کار اقدام نشود نمی توانند اموال خود را بفروشند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد با بیان اینکه حدود ۸۵ درصد دستگاههای دولتی استان یزد اموال غیرمنقول خود را در سامانه مورد نظر ثبت کرده اند؛ اما اطلاعات اموال برخی دستگاهها کامل نیست  افزود: در صورتیکه دستگاهها، اموال خود در سامانه یاد شده ثبت نکند این اموال از نظر دولت مازاد محسوب شده و دولت خود اقدام به فروش انها خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: