به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ حجت الاسلام والمسلمین  شاهرخی شامگاه سه شنبه در دیدار با علی اوسط هاشمی رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور، اظهارکرد: خدمات عمران، سازندگی، مباحث آموزشی و مهارتی در طول انقلاب اسلامی گاهی تند و گاهی کند بوده ولی قطار سازندگی هیچ گاه متوقف نشده است و به طور یقین خدمات نظام از طرف نیروی انسانی مدیر و مدبر با فعالیت‌های جهادی انجام گرفته است.

او افزود: کشور ایران دارای منابع غنی است و با داشتن یک درصد جمعیت جهان دارای منابع و ثروت خدادادی است که از این جهت خداوند را شاکر هستیم، حدود ۳۰ میلیون نفر از جمعیت کشور بین ۱۵ تا ۴۰ سال است که این جمعیت جوان یک ظرفیت و قدرت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح  کرد: در استان لرستان منابع و ظرفیت‌های بسیار خوبی از جمله آب فراوان، زمین حاصلخیز، سه درصد سنگ‌های تزئینی دنیا و ۲۸ درصد سنگ‌های تزئینی کشور، گیاهان دارویی، نفت و پتروشیمی و همچنین معادن و جوانان تحصیل کرده وجود دارد که با داشتن این منابع و نیروهای جوانان مومن و پای کار می‌توانیم جهش خوبی در سال جهش تولید داشته باشیم.

او خاطرنشان  کرد: در تحریم‌های کشور مشاهده کردیم اقدامات بسیار خوبی توسط نیروهای آموزش دیده، پای کار در بخش نفت،گاز، پتروشیمی و صنایع نظامی انجام شد، روزی پست‌های حساس کشور به وسیله بیگانگان اداره می‌شد و امروز برای جوان تحصیلکرده و ملت ایران سبب افتخار است که خودشان می‌توانند کشور را اداره کنند البته مشکلاتی وجود دارد که با همدلی، وفاق و توکل به خدا و افکار مبتنی بر علم، تدبیر، آموزش و پژوهش  می‌توانیم حل کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری هر جا مدیران بر خدا توکل و با تدبیر و درایت عمل کردند، کار مضاعف و متراکم انجام دادند به طور شبانه روز گره مشکلات باز شد و هر وقت اینطور نبود کارها از مسیر خود منحرف و به سمت ویژه خواران و افرادی که هدفشان تضعیف نظام است رفته است.

او عنوان  کرد: خوشبختانه در استان لرستان تنها یک صدا که همان اطاعت از فرامین الهی و تلاش برای ارتقا فرهنگی  است شنیده می‌شود، البته در استان مشکلاتی از جهت نرخ بالای بیکاری، تورم و عدم رونق کسب و کار داریم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد: استان‌هایی همچون لرستان، ایلام، کرمانشاه و کردستان در طول انقلاب به عنوان پادگان و پایگاه نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند در همین راستا نیازمند توجه بیشتری‌اند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: