به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز،سرهنگ علی سلیمانی اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل در مناطق مختلف شهرستان ساوجبلاغ، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت .

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات اولیه متوجه شدند، سارقان در گروه های 3 و 4 نفره در ساعات پایانی شب پس از اطمینان از نبودن صاحب خانه با روش های مختلف وارد منزل شده و اقدام به سرقت لوازم با ارزش مانند طلا ونقره، وجه نقد و لپ تاپ و سایر لوازم الکترونیک می کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی از محل های وقوع سرقت و به کارگیری اقدامات پلیسی رد پای یکی از سارقان حرفه ای و سابقه دار سطح حوزه را در این پرونده یافته و پس از شناسایی مخفیگاه او با هماهنگی مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی ساوجبلاغ منتقل کردند.

سرهنگ سلیمانی بیان داشت: متهم در ابتدا منکر انجام هرگونه سرقت بود اما پس از مشاهده مستندات کارآگاهان، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 21 فقره سرقت منزل با همکاری 3 نفر از همدستانش در سطح شهرستان های ساوجبلاغ ونظرآباد اقرار کرد.

این مقام انتظامی با بیان این که همدستان متهم نیز در چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند، اذعان داشت: در بازرسی از مخفیگاه سارقان تعدادی دستگاه لپ تاپ و گوشی تلفن همراه، ساعت مچی و بدلیجات سرقتی کشف شد.

سرهنگ سلیمانی با اشاره به این که تلاش برای شناسایی مال باختگان این پرونده ادامه دارد، تصریح کرد: در تحقیقات تکمیلی 5 نفر از مالخران که اقدام به خرید طلا و اموال مسروقه از سارقان کرده بودند شناسایی و دستگیر شدند .

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ با بیان این که تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: شهروندان با رعایت نکات پیشگیری از سرقت، سارقان را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: