به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمد رضا دشتی" نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در جریان افتتاح ۲سفره خانه سنتی و بازدید از پروژه های گردشگری شهرستان اردکان افزود: اردکان توانست موضوع گردشگری قنات را با احیای قنات این شهرستان رونق دهد.

وی با تاکید بر پیگیری اختصاص معاونت‌های اقتصادی و گردشگری برای وزارت امور خارجه کشورمان با توجه به محدودیت‌های سفر به ویژه در مورد کشورهای اروپایی اضافه کرد: دو بند از مجموع ۹ بند قرارداد بین ایران و چین در مورد گردشگری است و این مسئله به خوبی گویای اهمیت این صنعت برای کشورمان است و در همین راستا نیز باید عنایت به این صنعت افزایش یابد.

رییس فراکسیون گردشگری و میراث فرهنگی مجلس تصریح کرد: نباید به واسطه کرونا هر بخشی را به حال خود رها کنیم؛ گردشگری و سفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی منجر به شیوع کرونا نمی‌شوند لذا نباید صنعت گردشگری را که بسیاری از مشاغل و معیشت مردم به آن وابسته است را رها کنیم.

دشتی اردکانی گفت: مکلف به فرهنگ‌سازی در مورد گردشگری حین کرونا هستیم و باید این مسئله از طریق ابزار رسانه تبیین شوند تا گردشگری نیز بیش از این دچار آسیب نشود.

وی ادامه داد : ظرفیت‌های مجلس نیز پشتوانه و همراه در این مقوله خواهد بود، ضمن این که به نظر می‌آید باید علاوه بر سند توسعه گردشگری، سند قبل، حین و بعد از کرونا نیز در این حوزه تدوین شود.

این نماینده یادآور شد: حمایت از اقشار ضعیف حوزه گردشگری از نظر بنیه مالی نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

تاکنون یک هزار اثر تاریخی و فرهنگی در شهرستان اردکان شناسایی شده که ۲۴۰ مورد آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: