به گزارش خبرگزاری برنا؛ مسلم امینی نژاد رییس آموزش و پرورش فسا درباره تعطیلی برخی مدارس در شهرستان فسا، اظهار کرد: تست کرونای ۳۳ نفر از دانش آموزان فسا و ۵ نفر از فرهنگیان فسا مثبت شده است، اما طبق بررسی‌های انجام گرفته این افراد در اثر ابتلای یکی از اعضای خانواده شان به کرونا مبتلا شده اند و هیچ یک از آن‌ها در مدرسه به کرونا مبتلا نشده اند.

او ادامه داد: این ۳۳ دانش آموز از ۳۰ مدرسه فسا هستند که اکثرا پدر یا مادر آن‌ها به کرونا مبتلا بوده اند.

امینی نژاد گفت: ۴ نفر از فرهنگیان مبتلا نیز مربوط به مدارسی بودند که هیچ یک از دانش آموزان آن به این بیماری مبتلا نیستند و تنها یک نفر از فرهنگیان بیمار در مدرسه‌ای که دانش آموز بیمار داشته فعالیت می‌کرده است.

در شهر فسا ۲۱۰ مدرسه فعالیت دارند که ۳۰ مدرسه آن در اثر ابتلای تعدادی از دانش آموزان و فرهنگیان به کرونا تعطیل شدند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، در تمام مدارس استان فارس شیوه نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود و مواردی که رخ داده به علت ابتلای اعضای خانواده به کرونا بوده است؛ ضمن اینکه ۷ نفر از بازنشستگان فرهنگی نیز مبتلا به کرونا هستند که آن‌ها مشغول به کار نیستند و در کلاس درس حضور ندارند.

به گفته مسئولان آموزش و پرورش استان فارس، خانواده‌ها خود انتخاب می‌کنند که فرزندشان را به مدرسه بفرستند یا از طریق فضای مجازی آموزش ببینند، همان درسی که در مدارس ارائه می‌شود در فضای مجازی هم تدریس می‌شود و هیچ اجباری برای حضور در مدرسه نیست؛ همچنین معلمان در مدرسه حضور دارند و هر زمان دانش‌آموزان نیاز داشتند می‌توانند برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند.

پیش از این در ۲۶ شهریورماه ۲ مدرسه در شهرستان فسا به علت ابتلای ۲ دانش‌آموز به کرونا به منظور اطمینان از سلامت دانش‌آموزان و رعایت موارد بهداشتی تا ۲ هفته تعطیل شدند.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان فسا هم با بیان اینکه اولویت در این شهرستان با آموزش مجازی است، تصریح کرد: شورای مدرسه می‌تواند تشخیص دهد که آموزش به چه صورت باشد و ما برای انتخاب نحوه آموزش تابع تصمیمات مدارس هستیم و آن را اجرایی می‌کنیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: