به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، مهدی علی مسیمر با اشاره به تجهیز و راه اندازی اتاق بازی و نشاط بخش خون، انکولوژی و روانپزشکی کودکان توسط خیر سلامت در بیمارستان بعثت سنندج، اظهار کرد: مجمع خیرین سلامت کردستان توجه به کودکان سخت درمان را ارج نهاده و ضمن قدردانی و آرزوی توفیقات روزافزون از درگاه خداوند منان طول عمر با عزت و صحت و سلامتی را برای خیرخواهان مسئلت می‌نماید.

وی افزود: خانم مهندس استیفائی "مدیر عامل شرکت آترا آسایش روژ"  طی اقدامی خلاقانه نسبت به تهیه و تجهیز اتاق بازی درمانی کودکان بخش خون و انکولوژی با وسایل و اسباب‌بازی‌های آموزشی و مهارتی برای سنین 3 تا 13 سال بستری در بخش آنکولوژی کودکان بیمارستان بعثت سنندج با بهره‌گیری از نظرات مشورتی کارشناسان مؤسسه خیریه محک در سنندج همت گمارد.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان کردستان گفت: تجهیزات و امکانات بکار رفته در این بخش، شامل کف‌پوش تاتمی کل اتاق، میز و صندلی چهار نفره کودک، ماهی تعادلی سقف دار صوتی، ماهی تعادلی بدون سقف قرمز، خرچنگ تعادلی سبز، طبقه بندی MDF و باکس مخصوص شن‌بازی همراه با مجموعه حیوانات مزرعه، کتاب‌های داستان، آموزشی و حمام کودک، اسباب بازی‌های آموزشی و حرکتی پارچه ای، آجرهای خانه سازی، برج هیجان بازی جنگا، شوتبال، وسایل کامل رنگ‌آمیزی و کاردستی و اسباب‌بازی کره‌ی زمین و ست گلف کودک، دارت چسبی، حلقه‌ی بسکتبال، پرتاب حلقه، شطرنج ، تشک نشیمن، بازی بولینگ و تزئینات اتاق با عروسک‌های نمدی و سرسره و سایر وسایل بازی وسرگرمی است.

علی مسیمر در ادامه با بیان اینکه طبق اعلام کارشناسان، کودکان مبتلا به سرطان دارای علایم افسردگی شدید هستند که در روند درمان با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهند شد، ادامه داد: بازی درمانی، کاهش میزان افسردگی و ایجاد پیامدهای مثبت در وضعیت سلامت این کودکان مهمتربن اولویت خیر محترم سلامت جهت تجهیز این بخش بوده است.

وی بیان کرد: تقویت روحیه نشاط و  بازی کودکان می‌تواند به طور معنی دار به عنوان یک مداخله مؤثر به وسیله اعضاء تیم بهداشتی برای کمک به کودکان بستری استفاده شود تا آنها را برای انجام روش های درمانی دردناک و تنش ناشی از بستری شدن آماده و سازگار نماید.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت کردستان گفت: اتاق بازی هر روز با حضور روانشناس بخش فعال است تا بخش کوچکی از بحران اضطراب جهت تزریق و ویزیت پزشک، شیمی درمانی و رادیوتراپی را با فعالیت‌ها و بازی های مختص با سن و روحیه کودکان و نوجوانان کنترل کند.

علی مسیمر افزود: بنابر اعلام کارشناسان این حوزه هدف کلی از راه اندازی اتاق بازی درمانی، تقویت قوه تخیل و حس قدرت و کنترل، کاهش استرس، افزایش تعاملات اجتماعی، افزایش مهارت و ورزیدگی دست های کودک و افزایش مهارت دیدن، ‌صحبت کردن و گوش دادن از طریق ورزیدگی چشم ها، گوش ها و زبان است.

وی در پایان اظهار داشت: طبق نظر کارشناسان مشارکت در بازی‌های گروهی موجب رعایت مقررات و افزایش روحیه مشارکت و همکاری در کودک خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: