به گزارش خبرگزاری برنا؛ بیژن سلیمان پور، معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم روز سه شنبه در جلسه شورای اطلاع‌رسانی و کمیته اطلاع‌رسانی و مدیریت جو روانی ستاد مبارزه با کرونا استان قم که در سالن جلسات امام جواد (ع) استانداری قم برگزار شد، با اشاره به این که تصمیم‌گیری درباره اعمال تعطیلی نهاد‌ها در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا است گفت: به‌دلیل استمرار افزایش شاخص‌های شیوع کرونا در قم و پیگیری‌های دانشگاه علوم پزشکی از چهارشنبه نهم مهرماه محدودیت‌های کرونایی در قم اعمال می‌شود.

او محدودسازی در استان‌ها را به مدت یک هفته با صلاح‌دید استاندارها و تأیید وزیر کشور و وزیر بهداشت اعلام کرد و گفت: از فردا محدودیت‌هایی با توجه به پیشنهاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار در قم اجرایی می‌شود.

 معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم با بیان این که فعالیت و پذیرایی رستوران‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و بستنی‌فروشی‌ها فقط به‌صورت بیرون بر امکان دارد و پذیرایی در داخل این مکان‌ها ممنوع است، گفت: تمام بوستان‌ها، شهربازی‌ها، مهد‌های کودک‌ها و خانه‌های بازی در سطح شهر نیز در هفته آینده تعطیل می شود و شهرداری ناظر به اعمال این تعطیلات در مراکز تحت مسئولیت خود است.

سلیمان پور افزود: گیم‌نت‌ها و محل‌های بازی سرپوشیده، استخرها، سالن‌های ورزشی و بدن‌سازی نیز تعطیل است.

 معاون سیاسی امنیتی و امور اجتماعی استانداری قم با اشاره به این که برگزاری مراسم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و بقاع امامزادگان و حرکت دسته ها در اربعین امام حسین (ع) و تعزیه‌خوانی ممنوع است، گفت: برگزاری مراسم در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و بقاع متبرکه و برپایی ایستگاه‌های صلواتی، موکب‌ها و توزیع نذورات ممنوع است.

او  با اشاره تعطیلی همایش ها و ممنوعیت تجمع گفت: مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز حوزوی و سایر مؤسسات آموزشی تعطیل و خدمات خود را به‌صورت مجازی ارائه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: