به گزارش خبرگزاری برنا؛ "مصطفی فتاحی"معاون امور عمرانی فرمانداری بافق با اشاره به فرآیند ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن از بهمن ماه سال ۹۸ گفت: در اجرای این طرح ۱۴۰ سهمیه برای واگذاری به افراد واجد شرایط در این شهرستان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: در مجموع ۵۲۰ نفر در سامانه مربوطه ثبت نام و تا پایان شهریور ماه ۹۹ ،  ۱۰۲ نفر در بانک حساب افتتاح کردند.

معاون عمرانی فرمانداری بافق  تصریح کرد: از مجموع افرادی که حساب افتتاح و پرونده خود را تکمیل و ۷۲ نفر وجه مورد نیاز را واریز کردند.

وی اضافه کرد: متقاضیان که در مرحله نخست شرکت کردند و با تکمیل پرونده خود در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پس از آن با مراجعه به شهرداری و اخذ پروانه ساخت ،می‌توانند عملیات اجرایی واحد مسکونی خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان باید به ازای هر قطعه زمین ۴۰ میلیون تومان پرداخت کنند، افزود: به هر متقاضی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت با سود ۱۸ درصد و با بازپرداخت ۱۲ ساله از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

معاون عمرانی فرمانداری بافق افزود: در این شهرستان، محدودیتی برای واگذاری زمین در طرح اقدام ملی به متقاضیان وجود ندارد و قرار است در آینده، دوباره از متقاضیان دارای شرایط لازم، در سه گروه جمعتیی کارگران، فرهنگیان و نیروهای نظامی ثبت نام انجام شود.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین منازل مسکونی، طرح «اقدام ملی تامین مسکن» را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برنامه‌ریزی کرده است که ثبت‌نام از متقاضیان در ۱۰  استان از ۲۰ آبان ۹۸ در ایران آغاز شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: