به گزارش خبرگزاری برنا، "سیدمصطفی فاطمی" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در جمع مسوولان مهریز افزود: توسعه گردشگری روستایی و تقویت مراکز فرهنگی و بوم گردی‌ها موجب توسعه همه جانبه مناطق محروم و دوردست می شود و نقش مهمی در اشتغال دارد.

وی با بیان اینکه برای تحقق این هدف مهم گردشگری در استان همکاری مناسبی با بخش خصوص صورت گرفته، ادامه داد: برای رسین به اهداف پیش بینی شده باید از تمامی ظرفیت‌ها و فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی استفاده کرد.

این مسوول با تبیین اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های گروهی در شرایط کرونایی برای معرفی ظرفیت های گردشگری گفت: جلب مشارکت فعالان گردشگری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در امور مرتبط در وضعیت کنونی در مناطق مختلف گردشگری به خصوص در روستاهای ضروری است.

قابل ذکر است شهر امروزی مهریز که با ادغام و پنج محله قدیمی به نام‌های بغدادآباد،  مهرپادین ، مزویرآباد، استهریج و منگاباد به وجود آمده ، قریب به ۶۰۰ اثر تاریخی شناسایی‌ شده دارد و باغ پهلوان پور، قنات حسن‌آباد مشیر و دهنو  این شهرستان در فهرست آثار سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد(یونسکو) ثبت شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: