به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، غریب سجادی در دیدار شهردار و مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر سنندج با نماینده ولی فقیه، اظهار داشت: متأسفانه کردستان یکی از محروم‌ترین استان‌های کشور است و توجه کمی در دهه‌های گذشته به حوزه‌های مختلف این استان شده است.

وی افزود: میزان حاشیه نشینی به نسبت دیگر شهرهای کشور در سنندج بسیار بالا بوده و به همین نسبت نیز حجم بیکاری با توجه به جوانان تحصیل کرده‌ای که وجود دارد، بالا است.

رییس شورای شهر سنندج تصریح کرد: با توجه به اقدامات مناسب صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری در سنندج نتوانسته‌ایم رضایتمندی ۱۰۰ درصدی شهروندان را جلب کنیم.

سجادی گفت: مردم کردستان یک مردم قدرشناس هستند و هر کسی که قدمی برای آنان بردارد را هیچگاه فراموش نمی‌کنند و همیشه قدردان مسئولانی هستند که به آنان خدمت ارائه کرده‌اند.

30 درصد از مساحت شهر سنندج اوقافی است

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج هم  در این دیدار با اشاره به طلب 24 هکتاری زمین از راه و شهرسازی کردستان گفت:  30 درصد مساحت شهر اوقافی است و برای اجرای برنامه‌های سازنده در شهر نیازمند تعامل بیشتر با این دستگاه‌ها هستیم.

مجید شاهویسی در ادامه به دیگر مشکلات شهر سنندج از جمله جابه جایی لشکر پیاده 28 کردستان، مشکلات کیوان راه، صعب العبور بودن فرودگاه ها، ساماندهی دستفروش ها و وانت های میوه فروشی اشاره کرد و افزود: شهرداران بخاطر اختیارات ناکافی نمی‌توانند بسیاری از مشکلات را حل کنند و این معظلات همکاری همه دستگاه ها را می طلبد.

سنندج بزرگترین نواحی منفصل شهر را دارد

ارسطو گویلی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج نیز در ادامه این دیدار با بیان اینکه سال 95 بودجه محقق شهرداری 100 میلیارد تومان بود، اظهار داشت: در سال 98 این بودجه 5 برابر افزایش داشت و به رقم 480 میلیارد تومان رسید و سرانه هر شهروند در سال 95 ، 200 هزار تومان بوده اما در سال گذشته به 1 میلیون و 60 هزار تومان رسیده است.

وی تصریح کرد: برخی از نقاط و محلات این شهر که دارای هویت تاریخی است، پیشرفت چندانی نداشته و این درشان مردم شهر نیست.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر سنندج با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین نواحی منفصل در کشور مربوط به شهر سنندج است، یادآور شد: دخالت ناکارآمد راه و شهرسازی در حوزه مسکن باعث شده شهرک‌های نوساز جزء مناطق کم برخوردار و امکانات و زیرساختی مناسب نداشته باشند.

خبرنگار: سحر ملایی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: