به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ علیرضا آشناگر در گفت‌وگو با خبرنگاران در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونای استان سمنان اظهار داشت: بر اساس اعلام نیروی انتظامی و وزارت کشور تمام مرزهای چهارگانه جمهوری اسلامی ایران با کشور عراق تا اطلاع ثانوی مسدود است.

وی با اشاره به تمهیدات اندیشیده‌شده برای جلوگیری از سفر مردم به کشور عراق در ایام اربعین امسال به‌منظور مقابله با شیوع بیشتر بیماری منحوس کرونا افزود: بر این اساس اجازه هیچ‌گونه تردد در این مراکز به عزاداری داده نمی‌شود.

استاندار سمنان گفت: پذیرش تعداد محدودی از زائران در هر کشور در عراق برای حضور در آیین اربعین خبر کذب و دروغی است که از سوی برخی افراد سودجو و فرصت‌طلب منتشر شده است.

آشناگر از عموم مردم استان سمنان خواست به شایعات در این زمینه توجه نکنند و فریب افراد سودجو و فرصت‌طلب را نخورند و تابع فرمان رهبری باشند و در خانه بمانند و از طریق رسانه ملی برنامه‌های عزاداری اربعین را دنبال کنند.

وی گفت: نظارت‌ها بر فروشندگان و مدیران واحد‌های صنفی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک تشدید می‌شود و در صورت هرگونه تخلف واحد صنفی و تجاری پلمب می‌شود.

استاندار سمنان اعلام کرد: بر اساس آمارهای موجود میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان سمنان از متوسط کشوری بالاتر است و دستگاه‌های اجرایی این استان سمنان بالاترین میزان استفاده از ماسک را در سطح استان به خود اختصاص داده‌اند.

آشناگر گفت: ارائه تسهیلات به مراکز صنعتی و تولیدی و نیز اماکن فعال در صنعت گردشگری برای جبران برخی خسارات ناشی از شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: