به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ شهرام ملکی ظهر امروز در خصوص اجرای پروژه در دست احداث مسیر ریلی سنندج به همدان با بیان این مطلب اظهار داشت: اجرای عملیات احداث راه آهن سنندج به همدان با عنایت دولت تدبیر و امید با سرعت در حال اجراست و برطبق برنامه زمان بندی انجام و به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این پروژه به طول 151 کیلومتر که با اهدافی همچون کاهش بار ترافیکی و تلفات جاده ای، توسعه صنعت گردشگری، کاهش اثرات زیست محیطی انجام و درنهایت توسعه پایدار استان را در پی خواهد داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: روند اجرای طرح راه آهن تهران – همدان – سنندج در دو فاز بوده که در فاز نخست مسیر تهران به همدان انجام و در فاز دوم این طرح نیز شهر سنندج به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری ویژه استاندار محترم و عنایت ریاست محترم جمهوری و مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی عملا پروژه از سال 97 تاکنون شتاب چشم گیری پیدا کرده و در حال حاضر پروژه فعال بوده و از نظر تامین مالی و اعتباری نیز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و در موعد مقرر به پایان می رسد.

ملکی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سه قطعه در حال اجراست که قطعه اول به طول 68 کیلومتر و با پیشرفت 75 درصد، قطعه دوم به طول 56 کیلومتر با پیشرفت 56 درصد و قطعه سوم نیزبه طول 31 کیلومتر با پیشرفت 100 درصدی در حال ساخت هستند که میانگین پیشرفت زیرسازی هر سه قطعه معادل 77 درصد می باشد.

وی ابراز داشت: همچنین در این مسیر 7 ایستگاه شامل سه ایستگاه مسافری و 3 ایستگاه ترافیکی و یک ایستگاه تشکیلاتی در ورودی شهر سنندج در عرصه ای به مساحت 52 هکتار و 17 هزار مترمربع ساختمان های اداری و خدماتی با پیشرفت 38 درصدی در حال ساخت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: در زمینه ریل گذاری نیز از سمت سنندج ریل گذاری بصورت دستی آغاز شده و تاکنون بیش از 25 کیلومتر از این مسیر نیز ریل گذاری شده است.

ملکی در پایان گفت: در سال 98 مبلغ 390 میلیارد تومان و درسال 99 تاکنون نیز 350 میلیارد تومان بصورت اعتبار به پروژه تخصیص داده شده و امیدواریم با تلاشهای اجرایی صورت گرفته از طرف وزارت راه وشهرسازی و شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور شاهد بهره برداری از این پروژه در دولت تدبیر و امید باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: