به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ شهرام ملکی صبح امروز در جلسه بررسی امکان سنجی استقرار بالگردهای امدادی و اورژانسی در آشیانه تخصصی فرودگاه سنندج در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان این مطلب اظهار داشت: به دلیل شرایط جغرافیایی و نیز وجود مناطق کمتر توسعه یافته در استان استقرار بالگرد امدادی جهت ارائه خدمات به آسیب دیدگان از حوادث و اتفاقات از مهمترین نیازهای ضروری استان است.

وی افزود: در این راستا با رایزنی های به عمل آمده در چند سال اخیر بالگرد تخصصی امداد و نجات جهت ارائه خدمات امدادی در استان مستقر و تاکنون خدمات مناسبی نیز به مردم استان ارائه شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: وجود خدمات تخصصی اورژانسی موجب شده تا ضریب ارائه خدمات به مصدومان و حادثه دیدگان در استان افزایش چشم گیری داشته باشد.

ملکی خاطر نشان کرد: در این راستا جمعیت هلال احمر، شرکت فرودگاه ها و فوریت های پزشکی و دیگر دستگاه های اجرایی متولی با هماهنگی و همکاری مستمر تلاش کنند تا در زمان بروز حوادث احتمالی در حداقل زمان ممکن خدمات امداد و نجات مناسبی را به آسیب دیدگان ارائه دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان اذعان داشت: وجود بیش از هشت هزار و 500 کیلومتر راه شریانی و فرعی و روستایی که عمدتا با حجم ترافیک سنگین و از جمله محور شمال به جنوب و شرق به غرب استان نیاز به ارائه خدمات اورژانس هوایی در کردستان را دو چندان می کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: