به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، دکتر آرزو فلاحی با اشاره به شیوع موج سوم بیماری کرونا در استان اظهار کرد: برنامه‌های نظارتی بر فعالیت‌های اصناف و ادارات در سطح سنندج افزایش یافته و با دقت و حساسیت بیشتر از پیش مد نظر قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه در پی شروع موج سوم کرونا و افزایش شمار مبتلایان به این بیماری، فعالیت‌های نظارتی و بازرسی اکیپ‌های ضربت مرکز بهداشت سنندج با همکاری و همراهی نیروی انتظامی، سازمان صمت و اداره نظارت بر اصناف سنندج با افزایش نظارت‌ها وحساسیت بیشتر از پیش استمرار دارد، افزود: در طی چهار روز گذشته، 54 اداره وصنوف مختلف در نقاط مختلف شهرشامل رستوران، اغذیه فروشی، سوپرمارکت، عرضه خشکبار، خبازی، آرایشگاه و پارک ها مورد بازرسی قرار گرفته است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه طی این بازدید ها ضمن آموزش و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعداد 11 اخطاریه بهداشتی به اماکن خاطی صادر شده است، ادامه داد: از این تعداد ادارات یک مورد و سایر صنوف 10 مورد اخطاریه را جهت رفع سریع نقایص موجود دریافت نموده اند.

دکتر فلاحی در ادامه با بیان اینکه در خصوص تعداد 9 اخطاریه صادر شده اخیر و 10 مورد شکایات مردمی پیگیری های لازم صورت گرفته است، اظهار داشت: ۲ مورد رستوران و قلیان سرا به دلیل عدم اجرای تعهدات لازم و عدم رفع نواقص موجود و همچنین عرضه محصولات دخانی در قلیان سرا پلمپ شدند.

وی تصریح کرد: در مدت زمان یادشده از هفت خبازی جهت تست استفاده از جوش شیرین در خمیر نان و 16 مرکز عرضه مواد غذائی جهت تایید سلامت مواد تهیه شده نمونه برداری صورت گرفته که در صورت تخطی از موازین بهداشتی برخورد قانونی و قضائی لازم با مراکز خاطی اعمال خواهد شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در خصوص پیگیری مشکلات آب شرب شهری گفت: برنامه‌های نظارت بر پیگیری مشکلات آب شرب شهری سنندج همچنان ادامه داشته و در این راستا اکیپ‌های بازرسی این مرکز بر نحوه شستشو و گند زدائی آب نظارت دارند.

دکتر فلاحی به فعالیت مراکز ۱۶ ساعته تست‌گیری کرونا و انجام غربالگری مرحله سوم اشاره کرد و اظهار داشت: نظارت‌های مستمر بر فعالیت مراکز سرپائی 16 ساعته تست گیری کرونا هر روزه استمرار داشته و عملیات گند زدائی این مراکز با حساسیت خاص صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طی چهار روز گذشته تعداد 82 مورد تست کرونا از مراجعین به این مراکز انجام شده و همچنین تعداد ۲۰ هزار و ۲۸۹ نفر از همشهریان سنندجی در مرحله سوم مورد غربالگری قرار گرفته اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: