به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، دکتر سید اسحاق جلالیان اظهار کرد: چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی فناوری نانو 29مهرماه سال جاری به میزبانی این دانشگاه در مرکز کرج با همکاری معاونت فرهنگی،دانشجویی و اجتماعی سازمان مرکزی در سطح دانشگاههای پیام نور کشور،دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی استان برگزار خواهد شد.

وی افزود: فناوری نانو یکی از علوم بسیار تاثیر گذار در دنیای امروز به شمار می رود و در این زمینه ایران اسلامی کشوری پیشرو در منطقه و جهان می باشد که بدون تردید تلاش دانشگاهیان و محققان این مرز و بوم، از جمله پژوهشگران و فناوران نانو دانشگاه پیام نور در تحقق این جایگاه برجسته،موثر بوده و خواهد بود.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور در ادامه به تشریح جزئیات برگزاری این رویداد پرداخت و اضافه کرد: این جشنواره سه شنبه 29مهرماه از ساعت 9 صبح به صورت الکترونیکی در بستر سامانه ال ام اس به نشانیlms.pnu.ac.ir آغاز به کار خواهد نمود.

وی افزود: جشنواره در بخشهای  نمایشگاه توانمندیها، اختراعات و دستاوردهای دانشجویی و دانش آموزی ،معرفی پژوهشگران برتر در حوزهای فناوری نانو و همچنین برگزاری کارگاه آموزشی  با حضور مدیران دانشگاه پیام نور،ستاد توسعه فناوری نانو،مسئولان استان البرز،اساتید برجسته در حوزه نانو فناوری،اعضای هیات علمی دانشگاهها،پژوهشگران، دانشجویان و دانش آموزان  نخبه استان البرز تا ساعت16 بعد از ظهر ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه پیام نور البرز خاطر نشان کرد: تا کنون بیش از40 اثر مرتبط و علمی به دبیرخانه این جشنواره که در دانشگاه پیام نور مرکز کرج مستقر است ارسال شده است و مهلت ارسال آثار نیز تا پایان بهمن ماه 98 بود که به دلیل شیوع بیماری کرونا تا 20مهرماه تمدید شده است و علاقمندان میتوانند آثار خود را در سایت جشنواره به نشانی http://conference.pnu.ac.ir/Alborz-nano  بارگزاری کنند.

دکتر جلالیان  با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادهای علمی و پژوهشی سبب ساز حرکت و تلاش علمی و دانش پژوهانه جوانان دانشجو  به صورت پر رنگ و اثرگذار خواهد شد؛ افزود: برنامه این جشنواره در سه مقطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا و بخش ویژه دانش آموزی در زمینه تولیدات مرتبط با این فناوری نوین شامل ارائه مقالات و پایان نامه ها،کتب،نشریات،اختراعات و ابداعات  خواهد بود.

وی به برپایی نمایشگاه جانبی و کارگاههای آموزشی مجازی این جشنواره اشاره کرد و گفت: برپایی نمایشگاه جهت عرضه توانمندیهای پژوهشگران با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاران این بخش، به صورت برخط برپا خواهد بود و کارگاههای تخصصی جنبی نیز  پس از مراسم افتتاحیه آغاز خواهد شد.

رئیس چهارمین جشنواره سراسری نانو دانشگاه پیام نور برنامه اختتامیه را اینگونه توضیح داد: در مراسم پایانی نیز ضمن بهره مندی از سخنرانی مسئولان و متخصصان برجسته این حوزه؛ از منتخبین برتر دانشجویی و دانش آموزی و همچنین آثار منتخب هیات داوری تقدیر به عمل خواهد آمد.

ContentImages_56140

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: