به گزارش خبرگزاری برنا؛ "آیت الله محمدرضا ناصری" ​نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد در نشست ویدئوکنفرانسی آغاز مرحله سوم پویش ملی «احسان سلامت» و توزیع یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) که با شرکت پنج استان برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌های محمد مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اظهار داشت: وی با همت بلند، مشکلات را با توکل بر خدا از مسیر کنار می‌زند و اگر کشور ما چند مسئول مانند وی داشته باشد، بخش عمده ای از مشکلات برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) افزود: به فرموده ایشان همت کوتاه، نداشتن راهکار برای رفع مشکلات و سستی رای عامل عقب ماندگی انسانهاست.

ناصری ادامه داد: اگر همت بلند داشته باشیم و نسبت به ارائه راهکار برای حل مشکلات اقدام کنیم و در کنار آن، عزم راسخ و رای قوی داشته باشیم، پیشرفت قطعی است.

امام جمعه یزد همچنین با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد حمایت از صنایع دانش بنیان عنوان کرد: مسئله اصلی کشور ما نیاز به توانمندسازی نیروهای داخلی و خودباوری است و اگر این دو مسئله مدنظر باشد و جوانان و دانشگاه ها را به کار بگیرم و با دانش و تجربه، در کشور تحول ایجاد کنیم، بسیاری از مشکلات رفع خواهد شد.

وی یادآور شد: اکنون در کشور به چند گروه نیاز داریم تا در دانشگاه ها فعالیت کنند، نخست گروه های نیرو یاب که به شناسایی استعدادها و افراد توانمند در دانشگاه ها بپردازند، دوم گروه های نگهدارنده که بتوانند با تشویق و حمایت، جوانان نخبه را در کشور نگاه دارند و سوم گروه های معرف که بتوانند استعدادها را از دانشگاه ها به صنایع معرفی کنند.

ناصری تاکید کرد: اگر این سه گروه فعال شوند و کار خود را به درستی انجام دهند، ظرف مدت کوتاهی مشکلات کشور در زمینه وابستگی به خارجی‌ها برطرف خواهد شد.

امام جمعه یزد تصریح کرد: معنا ندارد که امروز کشور ما برای خوراک دام و نیازهای جزئی دیگر گرفتار و وابسته خارجی‌ها باشد.

ناصری همچنین خطاب به مسئولان بیان کرد: اگر می‌خواهید مشکل اشتغال، بی سر و صدا و با هزینه کم حل شود، صنعت پوشاک را در کشور احیا کنید.

وی تاکید کرد: راه اندازی کارگاه حتی کارگاه‌خانگی و آموزش به نیروها می تواند علاوه بر قطع وابستگی به واردات پوشاک، صنعت پوشاک داخل کشور را احیا کرده و در کنار آن با تکمیل زنجیره تولید پوشاک، صنعت نساجی را نیز احیا کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: