به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان گفت: این بالگرد با پیگیری مسوولان استان از جمله استاندار کردستان تخصیص یافته که به زودی در آشیانه این جمعیت واقع در فرودگاه سنندج برای امداد رسانی مستقر می‌شود.

پیام جلالی  با اشاره به تحویل ۳۲ دستگاه انواع ماشین آلات امدادی به ناوگان هلال احمر این استان افزود: این دستگاه‌ها شامل یک دستگاه کامیون ۱۰ چرح، یک دستگاه کامونت باری، یک دستگاه وانت تک کابین پیکاپ، ۲ قایق جیمنی موتوردار، ۶ دستگاه موتور برق، ۱۵ دستگاه موتور آب و ۶ دستگاه ژنراتور است.

وی گفت: همچنین در کنار این دستگاه‌ها، تجهیزات دیگری همچون چهار هزار و ۸۰۰ تخته پتو نمدی، یک هزار و ۵۰۰ دستگاه چادر امدادی، ۵۰۰ دست بسته‌های بهداشتی بحران، ۲ هزار و ۷۰۰ بسته غذایی ۲۴ ساعته، ۳۸۰ جفت کفش امدادی و یک هزار و ۶۰۰ دست البسه امدادی نیز به تجهیزات لجستیک این جمعیت اضافه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان اعتبار هزینه شده برای تهیه این تجهیزات را ۱۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این خودرو‌ها مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات و امکانات تخصصی امداد و نجات روز است.

 
جلالی گفت: تجهیزات امدادی از سوی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور به این استان برای مقابله با حوادث خریداری و تحویل داده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: