به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، پیام تسلیت رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه استان به مناسبت درگذشت امام جمعه اهل سنت ارومیه به شرح زیر است:

 بسم الله الرحمن الرحیم، انا لله و انا الیه راجعون

 مرحوم ماموستا حاج ملا عبدالقادر بیضاوی، دانشمندی نادر با حسن خلقی مثال زدنی و نمونه یک راهنمای دینی بود.

 وی طی سالها تلاش و مجاهدت در تبلیغ دین مبین اسلام، به پرورش و آموزش شاگردانی پرداخت که امروزه شمار قابل توجهی از آنها از عالمان و مشاهیر استان محسوب می شوند.

‌ نقش این عالم عالیقدر به عنوان امام جمعه اهل سنت ارومیه، برای حفظ وحدت همدلی اقوام بر همگان مشهود است، چرا که همواره شعار وحدت، یکپارچگی و دعوت به صلح و همزیستی و مراعات تقوای الهی و میانه روی، از توصیه ها و نصایح بارز ایشان در خطبه هائی که ایراد می فرمودند بود.

 فقدان این شخصیت عالیقدر بی شک ضایعه ای بزرگ برای تمامی شهروندان استان محسوب میشود که بیماری منحوس کرونا ما را از نعمت وجودش بی بهره ساخت.

 برخود لازم می دانم به نیابت از هیات مدیره، بازرسان و اعضا مرکز وکلای قوه قضائیه آذربایجان‌غربی، درگذشت ایشان را خدمت جامعه علمای دینی کشور، بالاخص مقام معظم رهبری، حجت الاسلام سید مهدی قریشی نماینده محترم و مکرم ولی فقیه استان آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه، خانواده محترم بیضاوی، علما و جامعه اهل تسنن استان و همچنین وکلای معزز و گرانقدر اهل تسنن استان تسلیت عرض کنم.

 امید که در عالم باقی، روح فقید سعید حاج ماموستا ملا عبدالقادر بیضاوی با ارواح طیبه اولیا الهی و ختم المرسلین پیامبر گرامی اسلام (ص) محشور و همنشین باشد.

 صمد عالی رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه آذربایجان‌غربی

 روابط عمومی مرکز وکلای قوه قضائیه استان آذربایجان‌غربی

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: