به گزارش برنا آذربایجان‌غربی ، ارسلان شکری با تشریح عملکرد دو ساله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در بخش حمل و نقل جاده‌ای مسافری گفت : در سال ۱۳۹۷ تعداد ناوگان اتوبوسی استان ۵۴۶ دستگاه بوده که با افزایش ۱۹ دستگاه اتوبوس جدید از طریق جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی مجموع ناوگان اتوبوسی استان به ۵۶۵ دستگاه  در سال ۱۳۹۹ رسید و بر این اساس نیز متوسط عمر ناوگان اتوبوسی از ۱۰/۸۶ سال در سال ۱۳۹۷ به ۹/۲۶ سال در سال ۱۳۹۹ رسید.

 وی افزود : در این مدت تعداد مینی بوس فعال در بخش حمل و نقل جاده ای مسافر آذربایجان غربی  از ۷۸۶ دستگاه به ۸۱۸ دستگاه و تعداد سواری های مسافری نیز از ۱۱۲۶ دستگاه در به ۱۱۷۳ دستگاه در سال ۱۳۹۹ رسیده است.

وی در مورد عمر بالای ناوگان مینی بوس در استان توضیح داد : در دو سال اخیر کارهای خوبی برای نوسازی و کاهش عمر متوسط ناوگان مینی بوسی انجام شده است بطوریکه این ناوگان نیز چهار سال جوان‌تر و متوسط عمر آن به عدد  ۲۴/۰۱ سال رسیده است.

 شکری در مورد نوسازی و کاهش عمر متوسط ناوگان مسافری سواری نیز اذعان کرد : در دو سال اخیر در این بخش هم روند متوسط عمر خوشبختانه نزولی بوده و از ۱۱/۹۶ سال به ۱۱/۱۱ سال کاهش یافت.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: