به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری در سومین نشست مجمع نمایندگان استان با قدردانی از توجه ویژه نمایندگان به رفع دغدغه های مردم در حوزه های مختلف تصریح کرد: توسعه پایدار استان از مسیر جذب سرمایه گذاری می گذرد و بسیاری از دغدغه های جدی مردم با رونق تولید و ایجاد شغل برطرف می شود.

وی افزود: استان ظرفیت های ویژه ای دارد که نمایندگان به جهت توانمندیها و جایگاه مهمی که در دعوت از سرمایه گذاران بر عهده دارند می توانند نسبت به تحرک بخشی به این امر اهتمام جدی داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی گفت: افزایش ثروت عمومی، کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی، کاهش بیکاری، افزایش امید اجتماعی و سیاسی و پایداری امنیت از محل اشتغال و سرمایه گذاری تامین می شود.باید نمایندگان در این شرایط سخت اقتصادی عمدتا ناشی از تحریم ها از سرمایه گذاران این استان که در خارج از کشور و استان حضور دارند دعوت به همکاری کنند.

شهریاری با بیان اینکه از شمال تا جنوب استان با اولویت توجه ویژه به نقاط محروم زیرساخت های حمل و نقل، آموزش، بهداشت ودرمان و خدمات زیربنایی با جدیت دنبال می شود افزود: به کمبودهای زیرساختی واقفیم و همه تلاش و همت خودمان را برای جبران کاستی های تاریخی استان بکار بسته ایم.

وی ادامه داد: با توجه به محرومیت استان از سرمایه گذاری های کلان صندوق های بزرگ سرمایه گذاری از جمله شستا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و بنیاد مستضعفان با همکاری نمایندگان مجلس بسته های سرمایه گذاری این سه صندوق مهم در استان تهیه و اجرایی خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: برای دعوت از سه صندوق بزرگ سرمایه گذاری به طور قطع اولویت های هر شهرستان احصا و نسبت به معرفی این توانمندیها اقدام خواهد شد.

شهریاری خاطرنشان کرد: مطالبه گری واحد نمایندگان و مدیران استانی در پیشبرد برنامه های توسعه محور بسیار موثر است‌. وحدت امروز مدیران نوید بخش دستاوردهای اثربخش برای استان است.

در این نشست نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی نیز هر یک علاوه بر بیان مشکلات حوزه های انتخابیه، پیشنهادات خود را در خصوص تسهیل روند سرمایه گذاری و پروژه های بزرگ مقیاس بیان کردند.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: