به گزارش خبرگزاری برنا کردستان، سید جواد حسینی معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور پیش از ظهر امروز در آیین کلنگ زنی مدرسه خیر ساز اوتیسم شهرستان سنندجگفت:ساخت یکصدوسومینمدرسه از 210 فضای آموزشی مورد نیاز آموزش وپرورش استثنایی در قالب طرح از خشت تا بهشت آغاز شد.

رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور گفت: این پروژه آموزشی توانبخشی یکی از 14 مدرسه ویژه دانش آموزان طیف اوتیسم است که طی سال آینده در کشور به بهره برداری می رسد.

وی افزود: این مدرسه خیرساز در دو هزار و پانصد متر مربع دارای۱۴ کلاس درس، اتاق های کاردرمانی، گفتاردرمانی، فضای مناسب فعالیت های هنری و ورزشی و سالن جلسات به بهره برداری می رسد.

معان وزیربا بیان اینکه هزینه ساخت مدارس اتیسم بیشتر ازمدارس دیگر است  گفت: با ساخت این مدرسه تعداد مدارس اتیسم در کشور به ۵۳ رسید .

حسینی عنوان کرد: خدمات آموزشی وخدمات غیر دارویی از قبیل روانشناسی، کار درمانی،گفتاردرمانی، بازی درمانی، شن درمانی، ماساژ درمانی وسفالگری در این مرکز به دانش آموزان اوتیسم ارائه می شود.

معاون وزیر تصریح کرد: آموزش وپرورش استثنایی کردستان در سال تحصیلی جاری به 95 دانش آموز طیف اوتیسم خدمات آموزشی، پرورشی و توانبخشی ارائه می دهد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: