به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمدصادق کوچک‌زاده" رییس حوزه هنری یزد از انتشار کتاب «سکه‌های سفالی» نوشته علی یاری خبر داد و گفت: این اثر با موضوع عاشورا در 108 صفحه و قطع رقعی به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

کوچک‌زاده افزود: این رمان جذاب و خواندنی که روایتی تاریخی از اشقیای سال 61 هجری است به تبیین حوادث و اتفاقات پس از حماسه عاشورا می‌پردازد. بوی خون، مردمِ نفریت شده، فتوحات خیالی، نقشه‌ی برملا شده، پناه کعبه و حرارت آتش و آهن از جمله فصل‌های این کتاب است.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مجازی داستان و رمان‌نویسی در حوزه هنری یزد اظهار داشت: نویسنده اثر از هنرجویان کارگاه‌های داستان‌نویسی این نهاد است که پس از سه سال نخستین کتاب خود را منتشر کرده است.

علی یاری از طلاب حوزه علمیه یزد، از سال 1394 با شرکت در دوره‌های آموزشی حوزه هنری استان فعالیت در عرصه نویسندگی را آغاز کرده و سکه‌های سفالی اولین اثر بلند و منتشر شده اوست.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم؛

به درِ خانه که رسیدند پسرکی کوتاه‌قد را دیدند که رنگش به سفیدی متمایل و جلوی درِ نیمه‌باز خانه‌ی حرمله روی زمین افتاده بود. پسرک به جمجمه‌ی بز کوهی خیره شده بود که بر سردرِ خانه نصب شده بود.

بن کامل نشست و پسرک را در بغل گرفت و چشم انداخت در چشم‌های پسرک و ملتمسانه پرسید:«چه شده؟» 

زبان پسرک بند آمده بود. زور می‌زد حرفی بزند اما تلاشش نتیجه‌ای نمی‌داد. آخرسر اسماعیل تحملش سر آمد و از پسرک ناامید شد و شمشیر کشید که برود داخل خانه، اما هنوز وارد نشده بود که پسرک با همه‌ی توانش فریاد زد: «تله...»

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از نمایندگی‌های انتشارات سوره مهر در سراسر کشور و حوزه هنری استان یزد یا از لینک (https://www.sooremehr.ir/book/3991) تهیه کنند.

 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: