به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای کردستان با اعلام این خبر گفت: بارش شدید باران و در برخی مناطق برف در ۴۸ ساعت گذشته موجب اختلال در تردد وسایل نقلیه نیز شده است.

دانش زندی افزود: مه گرفتگی پدیده غالب جاده‌ها در ابتدای روز است بطوریکه در برخی نقاط موجب کاهش شدید دید افقی شده که توصیه داریم رانندگان با احتیاط بیشتری در این مسیر‌ها برانند.

زندی گفت: بارش برف در گردنه صلوات آباد محور سنندج - همدان به صورت خفیف گزارش شده، اما شدت آن در گردنه تته در مسیر سروآباد به پاوه بیشتر است به همین خاطر موجب انسداد کامل این جاده تا اطلاع ثانوی شد.

وی در خصوص وضعیت جوی محور‌های مواصلاتی استان نیز گفت: هم اکنون پدیده مه موجب کاهش دید در برخی نقاط به ۳۰۰ تا ۷۰۰ متر شده که این مساله بروز در تردد خودرو‌ها مشکل ایجاد کرده است.

دانش زندی افزود: این پدیده جوی در گردنه فیلان تاقی دیواندره - سقز، روستای سعد آباد مسیر دیواندره – بیجار، سه راهی اسدآباد در جاده قروه - همدان، سه راهی تکاب راه دیواندره - سقز، روستای کوچک علیا محور سقز - بوکان و گردنه مروارید جاده سنندج به کامیاران بیشتر است.

وی اصافه کرد: طبق پیش بینی‌های هواشناسی بارش‌ها امروز قطع می‌شود، اما افت دما خواهیم داشت که توصیه می‌شود مردم از تردد‌های غیرضروری خودداری کنند.

زندی افزود: سامانه ۱۴۱ اعلام وضعیت جاده‌ها در هر ۲ ساعت یکبار بروز رسانی می‌شود و مسافران می‌توانند به منظور مدیریت سفر خود از این سامانه اطلاعات لازم را کسب کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: