به گزارش برنا آذربایجان‌غربی،حسین باقرزاده با تاکید بر ضرورت ایجاد برنامه مدون نگهداری ماشین آلات تصریح کرد: برای استفاده بهینه وافزایش عمر ناوگان و تجهیزات راهداری اجرای یک برنامه دقیق  ازجمله دوره های آموزش کاربران وسائط نقلیه امری ضروریست که برای ماشین آلات سنگین،نیمه سنگین و سبک این اداره به طور جدی اجرا می شود.

وی با اشاره به ضرورت بازسازی ماشین آلات و حفظ توان آنها به عنوان سرمایه ملی بر آمادگی تجهیزات راهداری در فصول سرد سال تاکید کرد و افزود:فن نگهداری صحیح و تعمیرات به موقع ماشین آلات در همه فصول به ویژه فصل راهداری زمستانی نقش موثر و دوچندانی خواهد داشت که در این زمینه اقدامات اساسی براساس ظرفیت موجود اجرا شده است.

رئیس اداره ماشین آلات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان آذربایجان‌غربی در همین راستا اظهارداشت: با هدف بهبود روش ها و ارتقاء کیفیت نگهداری ماشین آلات راهداری،تعمیرات انواع دستگاه‌های سنگین و نیمه سنگین برای اجرای عملیات راهداری زمستانی طی ماه های اخیر انجام پذیرفته که تعمیرات اساسی ۳ دستگاه برف‌خور من جمله آنهاست.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بارش های اخیر خاطر نشان شد: ماشین آلات برف‌روبی در محورهای مواصلاتی، گردنه‌های مهم و برف‌گیر استان، راهدارخانه‌ها با تجهیزات کامل، گشت‌های ثابت و سیار مستقر شده‌اند.

وی ادامه داد : روزانه یک یا دو دستگاه ناوگان راهداری با اکیپ مجهز به صورت مداوم در جاده‌ها جهت رصد مشکلات و رفع موانع روزانه در جاده‌ها حضور فعال و مستمر دارند.

باقرزاده درخاتمه این خبرخاطر نشان شد: در راستای نوسازی ناوگان در سال ۹۹ تعداد ۵ دستگاه لودر و یک دستگاه بیل مکانیکی خریداری و به ناوگان ماشین‌آلات راهداری استان اضافه شده است  همچنین تعداد ۴ دستگاه لودر و یک دستگاه بیل مکانیکی دیگر نیز در دست اقدام است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: