به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، محمدهادی اشرافی گفت: این پویش با هدف تامین و تهیه لباس گرم برای معلولان و کم‌توانان ذهنی زیرپوشش بهزیستی راه‌اندازی شده است.

وی افزود: امکان پرداخت هر میزان کمک در این زمینه با کد دستوری ۸۸۸۸#*۷۲۰* یا به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۰۰۰۹۸ بانک رفاه وجود دارد.

مدیرعامل این موسسه خیریه با بیان اینکه شیوع کرونا و اعمال محدودیتهای ضروری برای کنترل آن از میزان مشارکت خیران و نیکوکاران در حمایت از معلولان کاسته است ادامه داد: تقویت مشارکت خیران و نیکوکاران در حمایت از معلولان با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ و تبعات آن ضروری است.

وی گفت: این موسسه در قالب هشت مرکز شبانه‌روزی ۴۰۰ معلول و افراد سالم بی سرپرست یا بدسرپرست ۲ تا ۶۰ ساله را نگهداری می‌کند که ۲۸۰ نفر افراد سالم بی سرپرست یا بدسرپرست در پنج مرکز و ۱۲۰ نفر کم‌توان ذهنی در سه مرکز نگهداری می‌شوند.

اشرافی افزود: همچنین سه کلینیک حمایت از فرزندان غیرمقیم با پوشش ۲ هزار کودک سالم و معلول زیرپوشش این موسسه فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه اعتبارات بهزیستی جوابگوی ۱۴ درصد هزینه‌هاست ادامه داد: به صورت میانگین هزینه نگهداری هر کودک ماهیانه ۳۵ میلیون ریال است که کمکهای بهزیستی معادل پنج میلیون ریال از این میزان را تامین می‌کند ضمن اینکه اعتبارات بهزیستی برای تعداد خاصی است.

مدیرعامل موسسه خیریه "شکوه مهر" مشهد گفت: علاوه بر آن به ازای هر کودک ماهیانه سه میلیون ریال هزینه خرید مواد ضدعفونی کننده و تجهیزات بهداشتی و امثال آن به سایر هزینه‌های نگهداری و درمانی آنان افزوده شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: