به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ مهرداد فتحی بیرانونددر این خصوص  گفت: محیط بانان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد درتاریخ 30 آذر 99 با بیتوته شبانه در ارتفاعات این منطقه و پس از چند ساعت تعقیب و گریز، چهار نفر شکارچی را که اقدام به شکار یک راس بز کوهی نموده بودند دستگیر کردند.

اوافزود: از این متخلفین علاوه بر لاشه یک راس بز کوهی، دو قبضه اسلحه ام یک، 40 عدد فشنگ، یک دستگاه دوربین و چند عدد کوله پشتی وادوات شکار کشف و ضبط شد.

فتحی بیرانوند تصریح کرد: پرونده این متخلفین شکار غیر مجاز پس از تنظیم صورتجلسه، جهت بازداشت و صدور رای قانونی و نیز اخذ جریمه زیست محیطی به میزان 750 میلیون ریال به مراجع قضایی ارجاع گردید و ادوات کشف شده از آنها تا صدور رای قطعی به صورت امانی زیر نظر این اداره کل باقی می مانند.

او با اشاره به فصل جفت گیری وحوش و حفاظت مداوم و مستمر از زیستگاههای حساس و مناطق تحت مدیریت استان گفت: محیط بانان پر تلاش استان لرستان به صورت شبانه روزی در مناطق حضور دارند و با هرگونه تخلف احتمالی با جدیت و بدون اغماض برخورد خواهند کرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از تمامی دوست داران محیط زیست درخواست کرد هر گونه تخلف در حوزه محیط زیست را به سامانه شبانه روزی 1540 گزارش داده تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: