به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، حسین ناصر خاکی اظهار کرد: این پرونده زمانی مورد پیگیری قرار گرفت که 50 نفر از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس مراجعه و اعلام داشتند که در حالی که کارت بانکی آن ها در اختیار خودشان بوده، برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آن ها صورت گرفته است.

وی با بیان این که بلافاصله بررسی موضوع در دستورکار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت، افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد که برداش‌های صورت گرفته از حساب مالباختگان به صورت اینترنتی نبوده و متهم یا متهمان به صورت فیزیکی اقدام به خالی کردن حساب‌ها از طریق انتقال کارت به کارت، خرید طلا و ارز کرده‌اند، که شک ماموران برای کپی اطلاعات کارت بانکی مالباختگان از طریق دستگاه اسکیمر به یقین تبدیل شد.

این مقام قضایی با بیان این که در ادامه تحقیقات مشخص شد که همه مالباختگان حدود دو ماه پیش اقدام به خرید از یک مغازه میوه فروشی کرده بودند و از آن طریق کارت بانکی آن‌ها کپی شده است، ادامه داد: بلافاصله صاحب مغازه به پلیس فتا احضار و در تحقیقات از وی مشخص شد که او در یک بازه زمانی چند ماهه مغازه را به 2 نفر زن و شوهر اهل جنوب غربی کشور که با هویت جعلی قرارداد ثبت کرده بودند، اجاره داده است.

دادستان عمومی و انقلاب فردیس یادآور شد: در ادامه ماموران با هماهنگی قضایی و انجام اقدامات پلیسی ابتدا هویت و مخفیگاه یکی از متهمان را در منطقه "تهرانسر"شناسایی کرده ، با دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهم اصلی را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی  تعدادی تجهیزات رایانه ای مربوط به کپی کارت های بانکی ، دو دستگاه دستگاه پوز ، حدود 200 عدد کارت بانکی را کشف کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم در مواجهه با مدارک و مستندات دقیق ماموران چاره ای جز بیان حقیقت نیافته و تاکنون به کپی برداری و برداشت از حساب 200 نفر از شهروندان با همدستی تنی چند از دوستانش اعتراف کرد.

ناصرخاکی با بیان این که همدستان متهم بسیار حرفه ای بوده و هیچ گونه ردی از خودشان برجای نگذاشته بودند ، گفت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی گسترده مخفیگاه متهم ردیف دوم تا هفتم پرونده را در منطقه پرند شهر تهران شناسایی کرده و با هماهنگی مقام قضائی نامبردگان را نیز در چند عملیات غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها یک دستگاه اسکیمر، 115 کارت بانکی کپی شده و تعدا زیادی کارت بانکی خام کشف کردند.

این مقام قضایی با اشاره به این که متهمان دستگیر شده به جرم کلاهبرداری اینترنتی در چند استان از کشور ( خوزستان ، البرز، خراسان رضوی و تهران )  تحت تعقیب بوده اند، خاطرنشان کرد: تاکنون 80 نفر از مالباختگان این پرونده شناسایی شده اند که ارزش کلاهبرداری از آن ها 10 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان این پرونده تصریح کرد: شهروندان عزیز از قرار دادن کارت بانکی شان در اختیار فروشنده های دوره گرد جداً خودداری کنند و حتماً هنگام خرید شخصا اقدام به کشیدن کارت کنند.

در پایان وی تصریح کرد: افرادی که احتمالاً از مغازه فوق خرید داشته اند و احتمالا کارت آن ها نیز برداشت شده، جهت شناسایی متهمان و تشکیل پرونده به پلیس فتا شهرستان فردیس واقع در شهرک وحدت مراجعه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: