به گزارش خبرگزاری برنا؛ "‌سیدمحمود میرابوالقاسمی" رئیس شورای اسلامی استان و نماینده مردم یزد در شورای عالی استانها در نشست مشترک ‌اعضا شورا با رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان که در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، گفت: در قانون برنامه ششم توسعه تصریح شده است که حساب های بانکی و گردش مالی معادن باید در استان‌ها و مناطق محل ذخایر معدنی انجام شود اما به دلیل عدم اجرای قانون این مهم ۱۰۰ ‌درصد محقق نشده است.

میرابوالقاسمی خواستار تعلق یک درصد سهم فروش معادن به مناطق استقرار ذخایر معدنی برای جبران خسارت و مسئولیت های اجتماعی معادن و انجام پروژه های عمرانی و بهداشتی شد.

نماینده مردم یزد در شورای عالی استان ها خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت بودجه ۱۴۰۰ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرده لازم است نمایندگان مردم استان در مجلس در کمیسیون‌های مختلف بررسی بودجه حضوری تاثیرگذار داشته باشند و با همراهی نمایندگان استان از ظرفیت‌های ملی در نظر گرفته شده در بودجه برای توسعه استان گام های موثری برداشته شود.

میر‌ابوالقاسمی همچنین گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات شورای اسلامی استان در یک سال گذشته ارائه داد و تصریح کرد: در سال پایانی شورا نیز با شتاب و اقتدار کارها را ادامه خواهیم داد و مأموریت خود را که خدمتگزاری صادقانه به مردم است، دنبال می‌کنیم.

در ادامه این جلسه "‌سیدمجتبی حسینی پور" رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز با اشاره به جایگاه پر اهمیت شوراها در قانون اساسی گفت: اعضای شوراهای شهر و روستا در حقیقت  ‌نمایندگان و صدای مردم هستند و در حوزه نظارتی نیز شان ویژه‌ای دارند و در هر مقطع و شرایطی آمادگی پاسخگویی به شورا را داریم.

حسینی پور همچنین وضعیت اعتباری، درآمدی و هزینه ‌ای استان یزد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کشور را تشریح و خاطرنشان کرد: ارقام بودجه استان نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: