به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، کاظمی مدیر توزیع برق میاندوآب در این خصوص گفت: به منظور بهره‌برداری از طرح‌های برق رسانی جدید در میاندوآب بیش از ۱۷ کیلومتر شبکه توزیع برق فشار ضعیف، قریب به ۱ کیلومتر خط فشار متوسط و ۶ دستگاه پست هوایی احداث شده است و از طرح‌های اجرا شده نیز می‌توان به احداث ۳ دستگاه پست هوایی با اعتبار ۲۹۸۰ میلیون ریال  جهت توسعه شبکه و رفع ضعف ولتاژ مشترکین شهری و همچنین احداث ۳ دستگاه پست هوایی و ۶۰۰ متر خط ۲۰ کیلوولت هوایی با اعتبار ۳۸۵۰ میلیون ریال جهت اصلاح و رفع ضعف ولتاژ مشترکین روستایی اشاره کرد.

وی افزود: به منظور بازآرایی شبکه و بهبود وضعیت ولتاژ مشترکین شهری طرح تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی توزیع برق را به کابل‌های خودنگهدار به طول ۶۰۰۰ متر و اعتبار ۳۸۸۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است و تبدیل ۲ کیلومتر از شبکه توزیع برق فشار ضعیف سیمی به کابل خودنگهدار برای رفع ضعف ولتاژ و اصلاح شبکه فرسوده در مناطق مختلف شهری و روستایی میاندوآب نیز با اعتبار ۱۵۷۰ میلیون ریال از ابتدای سال ۹۹ تا کنون اجرایی شده است.

 واگذاری بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ انشعاب جدید در میاندوآب

کاظمی گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذرماه تعداد ۲ هزار و ۳۰۵ انشعاب جدید به مشترکان شهری و روستایی میاندوآب واگذار شده است که سهم مشترکین خانگی تعداد یک هزار و ۸۷۱ انشعاب، مشترکین عمومی ۶۵ انشعاب و سایر مصارف نیز ۳۰۳ انشعاب است.

وی ادامه داد: کمک به تولید ملی در سال جهش تولید از ابتدای سال جزو ماموریت های شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی بوده است و به همین منظور تسهیل در واگذاری انشعاب به مشترکین تولیدی و کشاورزی توسط تمامی مدیریت های تابعه شرکت پیگیری می‌شود.

مدیر توزیع برق میاندوآب خاطرنشان کرد: در راستای کمک به رونق تولید از ابتدای سال ۹۹ تا کنون تعداد ۱۶ انشعاب تولیدی برای واحدهای صنعتی و معدنی واگذار شده است و همچنین تعداد ۵۰ انشعاب کشاورزی نیز برای برق‌رسانی به چاه‌های کشاورزی نصب شده است.

وی اضافه کرد: واگذاری انشعاب‌های جدید برق در بخش‌هایی که شبکه توزیع نیروی برق وجود ندارد مستلزم احداث شبکه جدید است و برای واگذاری ۳۸ انشعاب شهری در میاندوآب ۳.۵ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی با اعتبار ۷۵۰۰ میلیون ریال احداث شده است.

کاظمی افزود: واگذاری ۱۱۳ انشعاب برق روستایی در سطح روستاهای میاندوآب سبب شده است تا مدیریت توزیع برق میاندوآب قریب ۶ کیلومتر شبکه ۴۰۰ ولت هوایی با اعتبار ۸۳۵۰ میلیون ریال احداث کند.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: