به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ حسن اسلامی راد روز یکشنبه در نشست کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز  استان سمنان ابراز داشت: ۴۷۲ میلیارد ریال از مجموع ۷۰۲ میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده در استان به وسیله نیروی انتظامی در ۹ ماه امسال کشف شد که در مقایسه با سال گذشته  ۶ درصد افزایش یافت.

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری سمنان اضافه کرد: کشف قاچاق کالا و ارز به وسیله پلیس استان سمنان منجر به تشکیل ۸۱۸ پرونده شد.

وی ادامه داد: ۳۴۴ پرونده در زمینه قاچاق کالا به وسیله اصناف استان سمنان در تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد که ارزش ریالی کالای قاچاق کشف شده ۱۳.۵ میلیارد ریال بود.

وی بیان کرد: ۲۲ میلیارد ریال از کالاهای قاچاق کشف شده در استان سمنان در ۹ ماهه امسال مربوط به کنترل و نظارت در گمرک استان بود.

اسلامی‌راد تصریح کرد: تمام پرونده‌های مربوط به قاچاق کالا و ارز استان سمنان در اداره کل تعزیرات حکومتی تشکیل می‌شود و براساس گزارش‌ها از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال ۳۸۰ پرونده در زمینه قاچاق تشکیل شد.

مدیرکل دفتر امنیتی و انتظامی استانداری سمنان گفت: از مجموع ۳۸۰ پرونده تشکیل شده در زمینه قاچاق کالا با همراهی و تلاش پلیس، گمرک و اصناف، ۲۴۷ پرونده با محکومیت بالای ۸۱ میلیارد ریال مختومه شد و ۱۷۸ پرونده به ارزش ۵۱۷ میلیارد ریال حکم برائت گرفت.

نشست کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز  استان سمنان با حضور جمعی از مدیران استان برگزار و درباره قاچاق کالا، سوخت، طرح پیشنهاد اصلاح پروانه  بهره‌وری و افزایش ظرفیت واحدهای فعال در زمینه سوخت تقطیری، بحث و تبادل نظر شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: