به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ قاسمی روز دوشنبه  با اشاره به نشست مشترک با فرهاد عزیزی مدیرکل امور دفتر پایگاه‌های میراث‌فرهنگی کشور به منظور بهسازی حریم و بافت سنتی بروجرد،اظهارکرد: در این سفر که خانم مقصودی نماینده محترم مردم شریف بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، از بافت‌های تاریخی و سنتی بروجرد نظیر مساجد تاریخی، بازار سنتی، خانه‌های تاریخی و خانه تاریخی آیت‌الله بروجردی بازدید و بر احیا و بازسازی بافت‌های تاریخی در این شهرستان تاکید شد.

اوافزود:خوشبختانه به دنبال این نشست و پیگیری‌های به عمل آمده مقرر شد که وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اعتباری معادل ۲۰ میلیارد ریال به منظور احیای بافت‌های تاریخی و سنتی بروجرد اختصاص داده شود.

قاسمی  ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های میراث‌فرهنگی کشور افزود:درصدد هستیم با پیگیری از طریق وزارت راه‌وشهرسازی، اعتبار لازم برای بهسازی و بازسازی سایر بافت‌های سنتی بروجرد نیز فراهم شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان با اشاره به جلسات مستمر با شهردار بروجردنیز یادآورشد:در راستای توسعه و بهسازی بافت سنتی بروجرد، به‌زودی عملیات سنگ‌فرش خیابان جعفری توسط شهرداری بروجرد آغاز خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: