به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ سردار حمید دامغانی پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی طرح شهید سلیمانی استان سمنان اظهار کرد: گام چهارم بسیج ملی مقابله با کرونا تحت عنوان طرح شهید سلیمانی از ابتدای آذرماه آغاز شد که نتایج خوبی داشته است.

وی افزود: در قالب چهار دسته تیم اقدامات محله‌محور مقابله با کرونا در قالب این طرح سازماندهی شد و در استان سمنان درمجموع بیش از پنج هزار نفر و ۹۳۰ تیم سازماندهی شدند.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان ادامه داد: تیم غربالگری ابتدای کار را با تماس تلفنی و حضوری پالایش و رصد افراد مشکوک را انجام می‌دادند و تیم‌های حمایتی در توزیع بسته‌های معیشتی و مایحتاج خانواده‌های بیمار فعالیت می‌کنند.

دامغانی تصریح کرد: نتیجه تمام تلاش‌های انجام‌شده در این طرح تاکنون وضعیت خوبی برای نزول بیماری در استان سمنان ایجاد شده و تعداد افراد بستری تقریباً ۸۰ درصد کاهش یافته و تعداد افراد فوتی نیز کاهش چشمگیری داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان نیز با ابراز خرسندی از نتایج اجرای طرح شهید سلیمانی در این استان گفت: روند نزولی خوبی در ابتلا به کرونا در استان سمنان و کشور شاهد هستیم که حاکی از مشارکت خوب مردم، بسیج و کادر درمانی است.

فاطمه منصوری افزود: امیدواریم با روند نزولی در آینده نزدیک شاهد وضعیت سفید استان سمنان باشیم که نقش همکاری مردم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در خصوص بیماریابی و شناسایی افراد درگیر با بیماران کرونایی اجرای طرح شهید سلیمانی بسیار مؤثر بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سمنان تصریح کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی استان آمادگی تداوم اجرای این طرح را دارند تا بتوانیم به نتایج بهتر دست پیدا کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان نیز با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در استان سمنان گفت: در استان همراهی خوبی بین مردم و مسؤولان وجود دارد و در طرح شهید سلیمانی که به‌صورت محله‌محور انجام می‌شود، مردم همراهی بسیار خوبی داشته‌اند.

نوید دانایی افزود: امروز نتایج همراهی مردم و مسؤولان باعث شده تا نتایج خوبی در کاهش کرونا در استان سمنان شاهد باشیم و همچنان باید این همکاری بین سپاه، بسیج و مردم تداوم داشته باشد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین نکته در کنترل کرونا شناسایی بیماران و قرنطینه کردن افراد است که این هدف در اجرای طرح شهید سلیمانی دنبال می‌شود و تداوم آن سبب کاهش بیشتر بیماری خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: