به گزارش برنا؛ شهرام حبیب‌زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۲۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.

وی گفت: از ۲۷ بیمار بستری شده جدید، ۱۳ نفر از اردبیل، ۳ نفر از پارس‌آباد، ۶ نفر از مشگین‌شهر، ۳نفر از گرمی و ۲ نفر از خلخال هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۴۰ بیمار کرونایی نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: در حال حاضر شمار کل بیماران بستری در استان اردبیل ۲۵۵ نفر است که از این تعداد ۶۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی بیان کرد: هم اکنون شهرهای اردبیل، پارس آباد و مشگین‌شهر در وضعیت نارنجی و شهرهای خلخال، بیله سوار، نیر، گرمی، نمین، سرعین، کوثر و اصلاندوز در وضعیت زرد قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل در پایان گفت: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم تا همچنان رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را جدی گرفته و در اولویت خود قرار دهند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: