به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ مهدی یحیایی روز سه شنبه به رسانه ها افزود: در این طرح ، گشت های نظارت و بازرسی از فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای با اولویت گروه کالاهای اساسی و مورد نیاز در استان تشدید خواهد شد.

وی عنوان کرد: این طرح توسط ۱۰ تیم توسط بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف در مرکز استان سمنان انجام و از ظرفیت های تشکل های غیردولتی و دیگر دستگاههای دولتی در قالب گشت های مشترک نیز استفاده می شود و در سایر شهرستانهای استان نیز به زودی اجرا می شود.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این طرح تمام اقلام قابل عرضه در فروشگاه های بزرگ از نظر قیمت و فراوانی، رصد و پایش می شود و همچنین تخفیف های اعمال شده توسط این واحدها و چندگانگی قیمت فروش کالا ، توسط کارشناسان و بازرسان این سازمان مورد بررسی قرار می گیرد.

یحیایی افزود: تمام فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در استان سمنان موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف شامل گرانفروشی، نصب نکردن قیمت ، فقدان صدور فاکتور و امتناع از عرضه کالا و را به شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.

حدود ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان وجود دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: