به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، عزیزالله شهبازی اظهار کرد:مسئولیت مجموعه جهاد کشاورزی در این شرایط سخت تحریم و شیوع کرونا بسی دشوار و خطیر است چراکه تامین کالاهایی اساسی همچون مرغ و تخم مرغ و محصولات کشاورزی و باغی را بر عهده دارند.

استاندار البرز اضافه کرد: سال گذشته در خصوص توسعه کشت های کشاورزی در البرز طبق ماموریت محوله از سوی وزارت جهاد کشاورزی به میزان 250 هکتار بود که با تلاش های صورت گرفته بر روی 750 هکتار مطالعه صورت گرفت.

شهبازی افزود: سال گذشته رشد صادرات کشور 32 درصد بوده ولی این مهم در البرز 72 درصد بوده است و بر اساس آمار گمرک، بخش بزرگی از محصولات صادر شده البرز در بخش کشاورزی است.

وی عنوان کرد: در تمامی دنیا دولت ها کوچک و چابک می شوند و بخش خصوصی فعالیت خود را گسترده می کند.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم ساخت و ساز غیرمجاز صورت گیرد که کار به تخریب برسد، گفت: حوزه سرزمینی مشخص است و اگر ساخت و سازهای غیرمجاز صورت گیرد به طور قطع مشخص می شود از این رو باید قبل از اینکه اراده در این خصوص شکل گیرد ضرورت دارد اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: بر این اساس از ابتدای حضورم در خصوص عدم کسب درآمد از کمیسیون های ماده 100 و ماده 5 ورود کردم و اکنون شهرداری های استان بودجه خود را بر مبنای درآمدهای حاصل از این امر نمی بندند.

شهبازی گفت: جهاد کشاورزی باید اشراف کامل و کافی به همه امور حوزه خود بویژه تغییر کاربری ها داشته باشد، نباید چشم خود را بر روی اعمال خلاف قانون ببندیم، ساخت و ساز غیرمجاز، موضوعی نیست که بتوان پنهانش کرد بنابراین لزوم نظارت بیشتر بر این امر بیش از پیش حس می شود.

استاندار البرز ادامه داد: کرج دیگر گنجایش جمعیت ندارد و اراضی این شهرستان از جمعیت و ساخت و ساز اشباع شده از این رو با ایجاد زیرساخت های لازم همچون درمانی و آموزشی و ورزشی، درصدد مانایی جمعیت در سایر شهرستان ها هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: