به گزارش برنا؛ موسی الرضا امیری با بیان اینکه آمریکا راهی جز ترور و به شهادت رساندن سردار سلیمانی نداشت، گفت: آمریکا آبرو و اقتدارش را در منطقه از دست داده بود و ناچار بود که از افغانستان و عراق و سوریه برود. در این شرایط  کشوری که ادعای ابرقدرتی جهان را دارد خوب می‌دانست با بودن حاج قاسم به جایی نمی‌رسد.

 وی افزود: آمریکایی که سال‌ها خود را داعیه دار حقوق بشر می‌داند و دم از حقوق بشر، دموکراسی و مردم می‌زند، همه اینها را زیرپا گذاشت و با ترور شهید سلیمانی حاضر شد با دست زدن به اقدام تروریستی، آبروی خود را ببرد.

همرزم شهید سلیمانی، با بیان اینکه آمریکا هزینه سنگینی بابت ترور حاج قاسم پرداخت، گفت: امروز اگر چه فقدان حاج قاسم داغ سنگینی به دل ما گذاشته است اما از نظر اعتباری اگر نگاه کنیم حضرت آقا فرمودند شهادت حاج قاسم یک ماموریت بود.

وی اضافه کرد: جز شهادت حاج قاسم چه چیزی می‌توانست استکبار جهانی را تا این حد رسوا کند و حکمت خدا و لیاقت و شایستگی این بنده خوب خدا بود که با شهادتش هم توانست یک کار نشدنی را انجام دهد. کاری که شهید سلیمانی کرد یک فرد با زنده ماندنش هم نمی‌توانست انجام دهد و بتواند دشمن را این‌گونه رسوا کند.

رزمنده لشکر ۱۷ علی بن ابی طالب(ع) ادامه داد:‌ اینها از الطاف خفیه الهی است که حاج قاسم نقش خوبی ایفا و خود را جاودانه کرد و به قول حضرت آقا ایشان نه تنها قهرمان ملی بلکه قهرمان ملل در همه دنیا است و همه دنیا به او افتخار می کنند.

امیری با اشاره به نقش سردار شهید سلیمانی در تامین امنیت منطقه اظهار کرد: صادقانه ترین جمله را باید از دشمن شنید. وقتی ترامپ در کنگره آمریکا برای دفاع از عملکرد خود گفته بود هفت تریلیون هزینه کردیم و چیزی به دست نیاوردیم و عامل آن ژنرال سلیمانی بود؛ او با این جمله از خود دفاع کرد و این نه تعارف بود و نه اغراق.

وی با ذکر خاطره‌ای ادامه داد: برای معالجه مدتی در خارج از کشور بودم. روزی به سلمانی رفتم و وقتی طرف فهمید ایرانی هستم پرده پشت سرم را کنار زد و عکس حاج قاسم پشت آن پرده بود. از او پرسیدم او را می‌شناسی گفت مگر می‌شود او را نشناخت. او ناجی اروپا است و اگر ایشان نبود معلوم نبود تروریست‌ها چه بر سر اروپا می‌آوردند و این مربوط به چند سال قبل از شهادت حاج قاسم است.

این جانباز ۷۰ درصد با بیان خاطره‌ای دیگر درباره سردار شهید سلیمانی اظهارکرد: در دانشگاه اراک برای سخنرانی دعوت شده بودم. درباره سردار سلیمانی کمی حرف زدم یکی از فرماندهان که در آن دانشگاه بود جملات مرا به سردار سلیمانی منتقل کرد. روزی در خیابان‌های کرمان خودرویی چراغ داد؛ رفتم داخل خودرو، سردار سلیمانی با نگاه خاص خود گفت چه کسی را باید ببینم که پا در کفش من نکنید؟ دست از سر من بردارید. گفتم اگر شما سلیمانی فرزند حسن خانی پای کسی که در کفش شما کرده را باید قلم کرد. اما اگر سردار سلیمانی هستید و عصاره ۲۰۰ هزار شهید، آیا حق نداریم از سرمایه خود حرف بزنیم؟ سرش را پایین انداخت و با اشک در چشمانش گفت دست کم دعا کنید شهید شوم بعد از آن هرچه دوست دارید درباره من بگویید.

وی ادامه داد: ایشان هر گاه کار مثبتی انجام می‌داد و به موفقیتی دست می‌یافت آن موفقیت را به دیگران نسبت می‌داد و خود را معاف می‌کرد و این زهد و صداقت در ایشان بسیار قابل توجه بود. ندیدم کسی بتواند زودتر به ایشان سلام کند. با اینکه سرلشکر بود به ما احترام نظامی می‌داد.  

امیری گفت: یکی از مسئولان روابط بین‌الملل روسیه در مصاحبه‌ای گفته بود اگر سلیمانی نبود داعش امروز در مسکو و تهران جولان می‌داد و آمار تلفات خیلی بالا می‌رفت. شرق و غرب به این موضوع اذعان دارند و نقش حاج قاسم در تامین امنیت منطقه و جهان غیرقابل انکار است.

این همرزم شهید سلیمانی توکل و توسل به ائمه اطهار را از خصوصیات سردار سلیمانی عنوان و تصریح کرد: شهید سلیمانی با همین توکل و توسل و ارادت خاص به ائمه به‌ویژه حضرت زینب (س) بر فضای تکفیری و رعب ایجاد شده توسط داعش غلبه کرد.

 وی در پایان  گفت: نخستین بار که عازم ماموریت سوریه بود، پیشکسوتان جهاد را جمع کرد. گفت دعا کنید. به نمایندگی از همه شما به ماموریتی می‌روم و انتظار دارم افرادی که توانش را دارند، بیایند. خطر در کمین انقلاب است. بیایید و نگذارید رهبری در این موضع تنها بماند. گفت می‌رویم سوریه و منطقه را حفظ می‌کنیم. این رفتار حکایت از بینش قوی ایشان در تحلیل مسائل داشت و اگر این انگیزه و شجاعت نبود نمی‌شد گفت چه اتفاقی برای انقلاب و منطقه می‌افتاد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: