به گزارش برنا؛ عباس مقتدایی با اشاره به سالروز ترور ناجوانمردانه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به دست تروریست‌های آمریکایی در فرودگاه بغداد و شاخصه‌های مردم‌پذیری سردار سلیمانی اظهار کرد:  وحدت امت اسلامی از آرمان‌‎های انقلاب اسلامی و همه ملت‌های مسلمان بوده که حاج قاسم سلیمانی به عنوان پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) آن را محقق کرد.

وی گفت: سردار سلیمانی در راستای وحدت میان امت اسلامی حرکت عملی داشت و با ایجاد همدلی توانست تهدیدهای دشمنان را از ملت‌های مسلمان دور کند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی با الهام از روحیه انقلاب اسلامی، نقش این انقلاب را در کشورهای همسایه و برخی ملت‌های مسلمان به خوبی ایفا کرد و عنوان یک سرباز نظام اسلامی فعالیت کرد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سپهبد سلیمانی همانگونه که سیدجمال‌الدین اسدآبادی به عنوان منادی وحدت مورد اقبال قرار گرفت، یک چهره بین‌المللی مقاومت شناخته می‌شود و عصاره روحیه فداکاری و ایثار انقلاب اسلامی بود.

مقتدایی خاطرنشان کرد: همانگونه که قدرت نرم ایران در میان آزادیخواهان دنیا نفوذ کرده، محبت سردار سلیمانی هم در دل آنان جاری شده است و این جایگاه قطعاً در آینده پررنگ‌تر خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شواری اسلامی در پایان گفت: شهید سلیمانی فردی نظاره‌گر نبود، بلکه صحنه کار را می‌دید و خود در میانه صحنه حاضر می‌شد و مردم میدان عمل بود و در عمل نشان می‌داد که چگونه باید سخن گفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: