به گزارش برنا؛ مجید میکاییلی، در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان فارس در دهه بصیرت و نخستین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی افزود: شهید سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان مکتب اسلام و امام خمینی (ره) بود که به‌ وسیله اخلاص بی‌نظیر خود توانست تبدیل به یک چهره بین‌المللی مقاومت شود.

رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس اظهار داشت: شهید سلیمانی به عنوان یک نیروی فراجناحی و چهره محبوب ملی و بین‌المللی شناخته شده بود و خط قرمزش، انقلاب اسلامی و آرمان‌های آن بود که در نهایت در این مسیر هم به فیض عظیم شهادت دست یافت.

میکاییلی، با بیان اینکه تبلور ارزش‌های ایرانی ـ اسلامی را می‌توانیم به‌ خوبی در مکتب شهید سلیمانی مشاهده کنیم، گفت: سردار سلیمانی مظهر شجاعت، شهامت، مقاومت، درایت و تیزهوشی در عرصه‌های نظامی و سیاسی، فداکاری و نوع‌دوستی بود.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی در زمان حیاتش توانست با مقابله بی‌نظیر با داعش معادلات منطقه و بلکه دنیا را تغییر دهد و بی شک امروز هم اگر ما دنباله‌رو این مکتب باشیم می‌توانیم هم در عرصه بین‌المللی و هم در عرصه‌های ملی و رفع مشکلات داخلی خوش بدرخشیم.

رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس همچنین با اشاره به اجرای ۲۲۰ برنامه فرهنگی- هنری متنوع در ایام دهه بصیرت توسط این سازمان در فارس، بیان کرد: محور برنامه‌های این نهاد در این دهه: سردار قاسم سلیمانی، سردار عبدالرسول استوار، شهید محسن فخری‌زاده، سالروز ولادت امام سجاد(ع)، دهه فاطمیه، شهدای هسته‌ای، شهدای مدافع سلامت و دهه بصیرت هستند.

میکاییلی افزود: برنامه‌های سازمان بسیج هنرمندان در قالب موضوع‌های مختلفی نظیر خوشنویسی، طراحی پوستر، عکس، یادواره، جشنواره‌های فرهنگی ـ هنری، شب شعر، گالری خیابانی، مسابقه کتابخوانی و فضای مجازی اجرا می‌شوند.

رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: اختتامیه جشنواره‌های عکس با عنوان نگار عاشقی، خوشنویسی با عنوان مشق مقاومت، هنرهای تجسمی با عنوان دفاع عاشقانه، تئاتر با عنوان سروقامتان و مشارکت و حضور فعال در کنگره شهر خاتم سلیمانی، مشارکت و حضور فعال در جشنواره فضای مجازی عصر سلیمانی‌ها، برگزاری تئاتر خیابانی مقاومت با موضوع سردار سلیمانی، مشارکت و حضور فعال در یادواره ملی سردار سلیمانی به‌میزبانی دانشگاه فرهنگیان استان، برگزاری کارگاه یک روزه هنرهای تجسمی با عنوان مشق سلیمانی با همکاری پایگاه مقاومت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و مشارکت در برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از جمله این برنامه‌ها هستند.

به گفته میکاییلی، همچنین در دهه بصیرت، ۴۰ کارگاه خوشنویسی، طراحی پوستر، عکس، ساخت نماهنگ، فراخوان ۱۰ مسابقه فرهنگی ـ هنری خط، استوری موشن، گرافیک، پوستر شهدای هسته‌ای، تولید پادکست صوتی و ۲۰ نشست بصیرتی و شب شعر و نمایش فیلم و همچنین ۱۰۰ مورد دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و بسیجیان هنرمندان را در دستور کار این سازمان  قرار دارد.

وی، برپایی ۱۰ گالری خیابانی از عکس‌های مرتبط با دهه بصیرت در شهرستان‌های فارس، اجرای ۳۰ برنامه میدانی و ۱۰ مورد اردوی جهادی و کمک‌های مومنانه را از دیگر برنامه‌های این سازمان در دهه بصیرت عنوان کرد.

رییس سازمان بسیج هنرمندان فارس با بیان اینکه این سازمان یک ویژه برنامه نیز با محوریت آزادسازی زندانیان هنرمند در دستور کار خود قرار داده، گفت: در این راستا اقداماتی نظیر ارسال پیامک و اعلام شماره حساب به هنرمندان و کانون‌ها برای جمع‌آوری کمک، هماهنگی و برگزاری نشست اولیه با آموزش فنی و حرفه‌ای، میراث فرهنگی، اداره‌کل زندان‌های فارس و برنامه‌ریزی برای آموزش ۵۰ زندانی در زمینه‌های صنایع دستی (به‌صورت جهادی) و ساخت این محصولات و فروش آن‌ها در بازار و پرداخت سود حاصله به‌عنوان بدهی زندانیان که طرح نهایی آن در حال تدوین است و طراحی پوستر و ارسال آن در فضای مجازی نیز انجام شده است.

وی افزود: همچنین در دهه بصیرت، پیگیری برای شناسایی ۱۰ زندانی هنرمند جرائم غیرعمد که به دلیل مشکلات مالی در زندان به‌سر می‌برند و اهدای کمک معیشتی به خانواده آنان، ارائه مشاوره قضایی به آنان تا آزادی، حمایت تحصیلی از فرزندان زندانیان هنرمند و اجرای برنامه گلریزان با حضور هنرمندان مطرح کشوری و جمع‌آوری کمک برای زندانیان نیازمند از دیگر اقدامات در دستور کار این سازمان هستند.

رییس بسیج هنرمندان فارس در پایان گفت: به‌طور کلی یکی از برنامه‌ریزی‌هایی که برای بزرگداشت سردار دل‌ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در این استان انجام شده است، آزادسازی ۱۱۰ زندانی جرائم غیرعمد با همت خیران است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: