به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، سرهنگ  محمد نادربیگی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی ارجاع پرونده فقدانی فردی 80 ساله ساکن مهرشهر کرج به پلیس آگاهی البرز، بررسی موضوع در دستورکار اداره جرائم جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه کارآگاهان متوجه شدند که فرد فقدانی از تمکن مالی خوبی برخوردار بوده و دارای 2 خودرو به ارزش حدود 15 میلیارد ریال است که پس از مفقود شدنش از سرنوشت خودروها نیز اطلاعی وجود ندارد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده و به کارگیری اقدامات پلیسی متوجه شدند 2 فرد جوانی که مراودات مالی گسترده ای با فقدانی داشتند نیز پس از مفقود شدن نامبرده اطلاعی از آن ها وجود ندارد که این موضوع تحقیقات پلیسی را وارد مرحله تازه ای کرد.

سرهنگ نادربیگی تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد که 2 خودرو فرد فقدانی توسط پدر یکی از مظنونین پرونده بدون مدارک در شهرستان تبریز در حال خرید و فروش است که بلافاصله اکیپی از کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به آن جا اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل کردند.

این مقام انتظامی یادآور شد: متهم که با مشاهده مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت در پیش رویش نمی دید لب به اعتراف گشود و عنوان کرد که پسرش به همراه یکی از دوستانش فرد فقدانی را در یک باغ برای به دست آوردن اموالش با وارد آوردن ضربات متعدد چاقو به قتل رسانده و در همان جا دفن کرده اند و هم اکنون برای فرار از دست قانون در یک روستا در استان آذربایجان غربی مخفی شده و قصد خروج غیرمجاز از کشور را دارند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز ادامه داد: بلافاصله کارآگاهان با دریافت نیابت قضائی به مخفیگاه متهمان اعزام و در عملیاتی غافلگیرانه هر 2 قاتل را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

وی با بیان این که متهمان به صراحت به قتل مقتول برای به دست آوردن اموالش اقرار کردند، اظهار داشت: با هماهنگی مقام قضائی جسد مقتول نیز از داخل یک باغ در شهرستان ساوجبلاغ کشف شد.

سرهنگ نادربیگی در پایان خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی ارسال شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: