به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ زاهد حبیبی معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ناحیه منفصل شهری نایسر که جمعیت قابل توجهی در آن سکونت دارند در حال حاضر فاقد پایگاه اورژانس است که این مساله مشکلاتی را در زمینه درمانی برای ساکنان این ناحیه ایجاد می‌کند.

او افزود: با پیگیری تیم مدیریتی اورژانس پیش بیمارستانی کردستان و همکاری راه و شهرسازی ۲۰۰ مترمربع زمین در ناحیه منفصل شهری نایسر به منظور احداث پایگاه اورژانس ۱۱۵ اختصاص یافت.

معاون اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: با احداث این پایگاه، در آینده‌ای نزدیک زمان رسیدن آمبولانس به این ناحیه بطور چشمگیری کاهش خواهد یافت و ساکنان آن می‌توانند از این طرح درمانی بهره‌مند شوند.

او با بیان اینکه در حاضر سامانه آسایار (سامانه اتوماسیون راهبری عملیات آمبولانس‌های اعزام شده به ماموریت‌ها) در برخی از شهرستان‌های استان از جمله سنندج، کامیاران، دهگلان و دیواندره فعال است، بیان کرد: تلاش و پیگیری‌ها برای راه‌اندازی این سامانه در سایر شهرستان‌های استان ادامه دارد.

حبیبی تاکید کرد: در حال حاضر ۵۹ پایگاه جاده‌ای و شهری و یک پایگاه هوایی در استان فعال است که تا پایان برنامه ششم توسعه، ۲۱ پایگاه دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

گفتنی است؛از مجموع پایگاه‌های استان ۳۶ پایگاه جاده ای، ۲۲ پایگاه شهری و ۱ پایگاه هوایی هستند.

انتهای پیام/م

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: