به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، مهندس هادی مهدی زاده با اشاره به خدمات گسترده ای که صنعت برق طی سالیان پس از انقلاب اسلامی به منظور تأمین برق مردم عزیز انجام داده ، گفت : در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری از نعمت برق برخوردار می باشند و همچنین کلیه روستاهای بالای ده خانوار استان نیز برق دار هستند .

مهدی زاده با اشاره به جلسات مشترکی که با اداره کل امور عشایر استان برگزار شده گفت : تأمین برق محل اسکان عشایری که بیشتر از 4 کیلومتر با شبکه برق فاصله داشته باشند ، از طریق سامانه های خورشیدی سبک و قابل حمل تامین خواهد شد . این سامانه ها قابلیت تولید 100 وات برق را دارا می باشند که روشنایی حداقل پنج شعله لامپ کم مصرف ، شارژ چراغ قوه و گوشی همراه را تأمین خواهد کرد .

مجری طرح های عمرانی شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان رضوی از برگزاری مناقصات و انعقاد قرارداد خرید پنل های خورشیدی خبر داد و افزود : تنها ده درصد قیمت تمام شده پنل ها توسط عشایر پرداخت خواهد شد و مابقی آن توسط شرکت تأمین می شود .

وی آثار زیست محیطی اجرای این طرح را بسیار ارزشمند توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود با گسترش استفاده از انرژی های نو ، شاهد کاهش آثار مخرب استفاده از سوخت های فسیلی ، تخریب جنگل ها و مراتع باشیم .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: