به گزارش برنا؛ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : با این وجود همچنان نیازمند همکاری مردم در پیشگیری از این بیماری هستیم.

دکتر شاپور بدیعی افزود : همکاری مردم در آذر به‌ویژه شب یلدا کاهش بیش از ۶۰ درصدی آمار مبتلایان ، بستری شدگان و فوتیهای کرونایی را در خراسان رضوی به‌ همراه داشته است.

وی گفت : در روزهای اوج بیماری کووید ۱۹ تعداد فوتیهای ناشی از کرونا در سطح کشور تا  مرز ۵۰۰ نفر در روز نیز رسید که امید است با تداوم همکاری شایسته مردم با خادمان خود در حوزه سلامت این تعداد به صفر برسد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : رسیدن آمار فوتیهای کرونایی در روز به عدد صفر دور از دسترس نیست، به شرط آن که همکاری شایسته مردم در آذر را در فصل زمستان هم شاهد باشیم .

بدیعی افزود: توصیه همیشگی ما رعایت اضلاع سه گانه مثلث سلامت شامل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است، چیزی که تا پایان بحران کرونا باید مورد توجه همگان باشد.

وی تأکید کرد: اگر با پایین آمدن آمار مبتلایان به کرونا تصور کنیم که همه‌چیز تمام شده است و همچون شرایط عادی رفتار کنیم موج جدید از راه می‌رسد امری که در ماه‌های گذشته هم تجربه شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشگاه با برنامه ریزی ها و تدابیر اتخاذ شده بهترین عملکرد را در درمان بیماران کرونایی با توجه به شرایط خاص مشهد و خراسان رضوی داشته است.

بدیعی در پایان افزود : در ۱۰ ماه از آغاز شیوع کرونا فشار بسیار زیادی بر کادر درمان وارد آمده است پس مردم به احترام مدافعان سلامت که جان خویش را در جهت حفظ جان همنوعانشان به خطر انداختند تا حد امکان در تصمیم‌گیری‌های خود به‌گونه‌ای عمل کنند تا شاهد موج جدید کرونا نباشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: