به گزارش برنا؛ فرهاد ابول‌نژادیان رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدا را شاکریم که به لطف خدا و همکاری مردم درحال حاضر وضعیت استان در شرایط خوبی است و روز گذشته از بین بیماران کرونایی خوزستان فقط یک نفر فوتی ثبت شده است.

وی افزود: شرایط کنونی را علاوه بر مردم، مدیون تلاش شبانه‌روزی کادر درمان هستیم و حفظ این شرایط منوط به همکاری و همراهی مردم خواهد بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت هم اکنون بیمارستان رازی در دو فاز قرمز و سبز درحال فعالیت است یعنی خدمات غیرکرونایی در بخش‌های دیگر ازجمله بخش زنان و زایمان، نوزادان و مسمومیت‌ها درحال انجام است.

وی ادامه داد: در سایر نقاط استان هم برخی از شهرها را به‌عنوان قطب مشخص کردیم تا بیمارستان‌های سبز بیشتر شوند و مردم با خیالی آسوده به بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

فرهاد ابول‌نژادیان تصریح کرد: در نقاط زرد تجمع بیش از ۳۰ نفر خلاف مصوبه ستاد ملی کرونا است همچنین درحال حاضر تمامی شهرهای استان خوزستان دارای وضعیت زرد و کرم هایی هستند و گروه‌های شغلی یک و دو فعالیت دارند.

وی بیان کرد: طبق ارزیابی میدانی که در هفته گذشته صورت گرفت با اعلام شرایط خوب استان برخی فکر می‌کنند کرونا تمام‌شده این درصورتی است که تا یک نفر در استان آلوده باشد هر آن احتمال شعله‌ور شدن بیماری وجود دارد.

ابول‌نژادیان اذعان کرد: متأسفانه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرهای استان به نسبت هفته‌های گذشته کاهش یافته که در تلاشیم با استفاده از اپلیکیشن ماسک از ورود افراد بیمار به ادارات، فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها و سایر اماکن بزرگ جلوگیری کنیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: