به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ علیرضا آشناگر شامگاه شنبه در نشست ویدئو کنفرانسی بررسی طرح شتابا با رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور، بیان کرد: طرح شتابا برای توانمند سازی ایتام برنامه ریزی شده است که در همین راستا، طبق تفاهم نامه ای که منعقد شد برای یک‌هزار یتیم در استان کد بورسی دریافت شد.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور متعهد به پرداخت ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به استان سمنان شده است که در صورت واریز این مبلغ، می‌توانیم مشکل اشتغال تعدادی از ایتام را برطرف کنیم. 

آشناگر با بیان اینکه نیاز سنجی از ایتام و مددجویان در دستور کار قرار دارد، گفت : نهاد کمیته امداد امام خمینی(ره) برای خرید پنل های خورشیدی مددجویان، ۲۰ میلیارد ریال قول مساعدت داده که پیگیری برای پرداخت و تخصیص این اعتبار در دستور کار است.

وی اضافه کرد: به منظور توانمند سازی مددجویان تحت پوشش، طرح نیاز سنجی ارائه شده است که در آن نیازهای افراد از نیاز شغلی تا نیازهای فرهنگی به عنوان یک بانک اطلاعاتی جمع آوری و برای تامین این نیازها برنامه ریزی لازم ارائه می‌شود. 

استاندار سمنان اظهار داشت: در حوزه اشتغال نیازمندان استان، باید متناسب با گروه های تحت پوشش نسبت به اجرای طرح های اشتغال اقدام شود تا ضمن تجهیز منابع، از تسهیلات فراوان استانی که در اختیار داریم، برای اجرای طرح های اشتغال بهره گیری کنیم. 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: