به گزارش برنا آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز یکشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون دوومیدانی با تاکید بر اینکه شناسایی استعدادهای جدید باید بطور جدی پیگیری شود افزود: سهم بالای رشته دوومیدانی از مدال های جهانی و المپیک و نیز توانمندیهای استانی ایجاب می کند نگاه ویژه ای به آذربایجان غربی بویژه در رشته های پرتابی صورت گیرد.

وی گفت: علیرغم اینکه استان استعدادهای خوبی دارد اما به دلیل نبود نگاه عادلانه، استان از ظرفیت مهم پیست تارتان محروم است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اعلام حمایت از این رشته مادر ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان باید عادلانه تر نسبت به توزیع امکانات اقدام نماید.

شهریاری خاطرنشان کرد: در صورتی که دانش روز با حمایت های استانی و ملی ترکیب شود بطور قطع استعدادهای خوب دیگری در رشته های پرتابی و سایر بخش ها در استان شکوفا می شود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی نیز در این دیدار از اختصاص یک مربی خارجی برای استان خبر داد و گفت: با توجه به در پیش بودن مسابقات آسیایی نوجوانان و جوانان مربی لهستانی که سابقه پرورش قهرمانان جهانی را دارد در این استان مشغول بکار می شود.

هاشم صیامی افزود: با استعدادیابی که انجام بگیرد می توان برخی چهره های نوجوان و جوان استان را به مسابقات آسیایی اعزام کرد.

وی گفت: به زودی بخشی از تجهیزات خریداری شده دوومیدانی به آذربایجان غربی اختصاص می یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: