به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ زهرا پازوکی روز چهارشنبه به رسانه ها افزود: بیش از یکهزارو ۸۲۳ مورد بازرسی از واحدهای صنفی شهرستان گرمسار در سه ماهه گذشته انجام شد.

وی گفت: هدف از انجام این بازرسی از اصناف گرمسار حمایت از حقوق مصرف کنندگان و همچنین نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی تولیدی و خدماتی بود.

وی افزود: در این مدت طی بازرسی ها ۲۵۰ فقره پرونده تخلف صنفی به ارزش ریالی بالغ بر یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال با عناوین تخلف ، گرانفروشی ، کم فروشی ، عدم درج قیمت ، قاچاق کالا ، و عدم صدور فاکتور، تشکیل که جهت بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

سرپرست اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گرمسار تصریح کرد: طی این مدت ، ۱۴۸ مورد گزارش و شکایت مردمی به سامانه ستاد خبری این شهرستان اعلام شد که بیشترین آمار به ترتیب مربوط به گرانفروشی، تقلب در کسب و احتکار بود.

پازوکی اضافه کرد: از مجموع شکایات دریافتی ۱۸۲ مورد شکایات مردمی توسط بازرسان این اداره بررسی شد که در روند بررسی شکایات برخی موارد منجر به مصالحه و جلب رضایت شد.

وی خاطر نشان کرد: تمامی واحدهای صنفی و فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای در شهرستان موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف از نوع گرانفروشی، عدم نصب قیمت ، عدم صدور فاکتور و امتناع از عرضه کالا و غیره را به شماره ۱۲۴ به سامانه ستاد خبری اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان گرمسار گزارش کنند.

حدود ۳۰ هزار و ۲۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در هشت شهرستان استان سمنان وجود دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: