به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ محمد شریف ظهر امروز در جلسه حمایت از زندانیان که در سالن جلسات کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان برگزار شد اظهار داشت: ایجاد اشتغال برای زندانیان نقش بسیار مهمی در تربیت و اصلاح زندانیان و استحکام بنیان خانواده‌های آن‌ها دارد.

وی بر لزوم تقویت همکاری انجمن حمایت از زندانیان، اداره کل زندان‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان در روند ایجاد اشتغال هدفمند برای زندانیان تأکید کرد.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان سمنان بیان کرد: اقدامات حمایتی کمیته امداد به خانواده‌های زندانیان زیرپوشش این نهاد قابل‌تقدیر است.

شریف‌ابراهیمی بابیان اینکه می‌توان از ظرفیت شرکت‌های تولیدی برای ایجاد اشتغال ویژه زندانیان استفاده کرد افزود: بسیاری از سوله‌ها و سالن‌هایی که در اختیار سازمان زندان‌ها نیز هست؛ ظرفیت ایجاد کارگاه‌های اشتغال برای زندانیان را دارد که باید از آن استفاده شود.

وی تأکید کرد: استعداد زندانیان و خانواده‌های آن‌ها نیز باید موردبررسی قرار گیرد و متناسب با آن نسبت به ایجاد اشتغال اقدام شود.

دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان سمنان بیان کرد: باید از ظرفیت خیران و افراد نیکوکار نیز برای کمک به خانواده زندانیان استفاده شود.

سیده فاطمه تقوی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان نیز در این نشست عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون 13 نفر از دختران خانواده‌های زندانی زیرپوشش کمیته امداد استان سمنان با ارائه کمک‌هزینه کمیته امداد راهی خانه بخت شده‌اند.

وی عنوان کرد: به هر یک از این 13 نفر علاوه بر کمک برای ازدواج؛ 20 میلیون تومان نیز تسهیلات قرض‌الحسنه داده‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان گفت: 15 میلیون تومان کمک‌هزینه تحصیلی به 21 نفر از دانشجویان خانواده‌های زندانی زیرپوشش این نهاد حمایتی در استان سمنان داده‌شده است.

تقوی بیان کرد: به 41 خانوار با مراجعه به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت ودیعه مسکن، تسهیلات 20 میلیون تومانی پرداخت‌شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: