به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ محسن رضایی روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت شهید سلیمانی در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در  سنندج اظهار داشت: باید یک خیزش و قیام اخلاقی در کشور صورت گیرد تا بیشتر از گذشته به مردم احترام بگذاریم و آنها را تکریم کنیم.

وی با بیان اینکه این شهید نماد برادری ایرانی‌ها و مسلمانان است اضافه کرد: مکتب قاسم سلیمانی بعد از خدا مردم را می‌بیند و راه رسیدن به خدا خدمت به مردم است و این شهید با شهادت خود در دل مردم ایران قرار گرفت اقوام و مردم ایران را کنار هم جمع و متحد کرد.

رضایی افزود: شهید سلیمانی در دفاع از مردم تفاوتی قائل نمی‌شد و شیعه و سنی نمی‌شناخت با این تفکر و تداوم آن در طول سال‌ها خدمت خود به نظام مقدس جمهوری و امت اسلامی موجب برادری و نزدیکی بیشتر شیعه و سنی و  اقوام ایرانی نسبت به همدیگر شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمنان سعی می‌کنند بین اقوام ایرانی و برادران شیعه و سنی اختلاف بیاندازند یادآور شد: شهید حاج قاسم سلیمانی به مسیحیان لبنان، افراد با مذاهب مختلف در موصل و به اهل سنت غزه کمک می‌کرد و اتحادی ایجاد کرده بود که تداوم آن در زمان فعلی نیازمند ادامه راه این شهید و آرمان‌های اسلامی است.

وی گفت: سردار سلیمانی در حیات و شهادت خود خدمت بزرگی به ایران و جهان کرد  چراکه در  جبهه جهاد علیه رژیم شاهنشاهی، در دفاع مقدس علیه متجاوزین بعثی و در جبهه مقاومت علیه رژیم صهیونیستی و تروریسم بین المللی حضوری فعال داشت.

رضایی با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی با کمک یارانش و مردم سه کشور سوریه، عراق و لبنان در این کشورها امنیت سازی کرده و از فروپاشی آنها جلوگیری کرد گفت: این شهید همام در دفاع مقدس در جبهه جنوب، غرب، شمال غرب و آزادسازی شهرهای بانه، مریوان، سردشت، قصرشیرین، خرمشهر و آبادان با لشکر ۴۱ ثارالله در کنار لشگرهای دیگر جنگید.

وی اظهار داشت: سردار سلیمانی در زمان شهادت هم بعثتی و انقلابی به پا کرد و شهادت او هم کمتر از حیاتش نبود و چهره دژخیمانه آمریکا را برملا کرد و آنها کسی را به شهادت رساندند که افتخارش ایجاد امنیت و مبارزه با تروریسم در منطقه بود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: آمریکایی‌ها مخفیانه و در کشور غریب سردار سلیمانی را به شهادت رساندند و آن  آبروی کاذب و ظاهر حقوق بشری که برای خود ساخته بودند را هم کنار زد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی کارکنان و مسوولان گفت: برخی کار را به مردم ترجیح می‌دهند در حالی که کار برای مردم است و برخی هم منافع شخصی را بر منافع مردم ترجیح می‌دهند و این ترجیح منافع شخصی موجب فساد می‌شود.

رضایی با بیان اینکه نباید انگیزه‌های شخصی به جای انگیزه‌های الهی قرار گیرد اضافه کرد: دولت‌ها باید به نماد سلیمانی تبدیل شوند و جمهوری اسلامی نیاز به دولت مردم به جای دولت باندی و گروهی دارد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت مردم یعنی دولتی که بین کُرد، ترک، لر و بلوچ تبعیض قایل نشده و همانطور که این اقوام در جنگ، انقلاب و حفظ امنیت حضور دارند در اداره کشور هم حضور داشته باشند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: