به گزارش برنا؛ دکتر"حمیدرضا رشیدی نژاد" ظهر امروز ۲۰ دی ماه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با تشکر از دست اندرکاران برگزاری مراسم سالگرد شهید سپهبدحاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: شهرهای انار، رودبار جنوب، ریگان، شهربابک، عنبرآباد، فاریاب، فهرج، قلعه گنج و کهنوج وضعیت آبی دارند.

وی افزود: نباید شرایط را عادی بپنداریم و همچنان رعایت پروتکل ها و سخت گیری ها انجام شود تا وضعیت حفظ، نهایتا سفید شده و زنجیره کاملا قطع شود.

رشیدی نژاد تصریح کرد: در بحث مرگ و میر روزانه، متوسط هفتگی مهم است و بیمارانی که در آی سی یو بستری و زیر دستگاه ونتیلاتور هستند، متاسفانه بیش از ۸۵ درصد از این افراد فوت می کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: متوسط فوت در هفته گذشته در استان کرمان کمتر از چهار مورد و هفته قبل از آن شش مورد بود و آمار رو به کاهش است و امیدواریم دچار خیز مجدد نشویم و از همه هم استانی ها و مسئولان تقاضا دارم همچنان فعالیت ها ادامه داشته و اطلاع رسانی رسانه ها کم نشود تا به بهبودی کامل برسیم.

وی با اشاره به گزارشی از طرح شهید سلیمانی عنوان کرد: جمعیت شهرها متفاوت است و ممکن است به همان نسبت تعداد افراد حمایت شده و تست ها بیشتر باشد و نکته مهم این است که باید نسبت گرفته و براین اساس قضاوت کنیم.

رشیدی نژاد تصریح کرد: همکاری همه از جمله بسیج، هلال احمر، اصناف، سازمان تبلیغات، مجموعه های حمایتی و ... موجب شده به لحاظ عملکردی در طرح شهد سلیمانی در کشور وضعیت نسبتا خوبی داشته باشیم.

وی در پایان بیان کرد: درخواست داریم نهادهای مختلفی که کمک های مومنانه را دارند و بسته های معیشتی توزیع می کنند، به همکاران ما در دانشگاه علوم پزشکی اطلاع بدهند که این موارد ثبت، به حساب مجموعه استان گذاشته و در وزارت بهداشت ثبت می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: